1960’ların Modasına Biraz Göz Atalım!

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Eski zamanlarda ne giyildiği bazen merak konumuz olmuştur, aslına bakarsak şimdikinden daha iyi giyindikleri kesin. Ah keşke şimdide böyle giysiler üretilse de giysek denileceği tarzdan giysiler 1960’ların modası ne yazık ki şimdi çok kolay bulup alabileceğimiz türden giysiler değil.

1960’larda kıyafetler darlaşmış, elbiseler kısalmış, renkler artmış ve aksesuarlar giderek daha da çok göz alıcı olmaya başlamıştır. Prenses görünümü ise her dönem olduğu gibi 1960’larda da fazla yaygın. Kabarık etekler şapkalarla, aksesuarlarla daha da kuvvetlendirilmiştir.

Hem çok şık hemde güzel tasarlanan elbiseleri giyen eski zaman kadınları bu giysileri ile zariflikleri bayağı ön plana çıkıyor. Giyildiği zaman bizi çok güzel gösterecek bu giysiler ne yazık ki 1960’larda kaldı. Puantiyeleri ile olsun güzel işlenmiş çiçek desenleri mi olsun hepsi bir harika bu elbiselerin. Bizlerde bugün sizlere eski zamanlarda nelerin moda olduğu ve daha çok nasıl giysiler tercih edildiğini gösteren 1960’ların modası ile ilgili görselleri derledik. Biz cidden hayran kaldık eminim sizlerde eski zamanların narin,zarif ve hoş elbiselerini beğenirsiniz.

 

ETİKETLER