Adet Ağrılarınızı Kesmeye Yarayan Besinler Ve Yöntemler

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Her ay biz kadınların çektiği en büyük acılardan biri ise adet sancısıdır, yerimizden kalkamayacak derecede karnımıza felaket ağrılar girer dayanamaz hale geliriz ve çoğu zamanda ağrı kesiciler durumumuza çare olamayabilir.

Bizlerde bugün bu soruna çare olarak evde kolaylıkla yapabileceğiniz yöntemler ile karşınızdayız.

  • Sıcak Isı

Sıcak su torbası adet sancısına bire bir olan çözümlerden biridir fakat eğer evinizde sıcak su torbası yok ise havlu ütüleyip karnınıza sarabilirsiniz bu yöntem size çok etkili ve yararlı olacaktır. Dilerseniz ayaklarınızı sıcak suya da sokabilirsiniz veya ılık bir duş alabilirsiniz.

 

  • Kolay Egzersizler

Yatağınızda uzanırken yavaş ve derin nefesler alarak vücudunuzu gevşetin, ağrı nedeniyle vücudunuz gerildiği için gevşeme egzersizleri sizi rahatlatacak ve ağrınızın azalmasını sağlayacaktır.

 

  • Zencefil

Bir demlik duyu kaynatın daha sonra içine limon ile beraber bir kaç parça zencefili soyup demliğin içine atın. Günde 3 bardak tükettiğiniz zaman ağrınızın gerçekten azaldığını göreceksiniz. İçerken eğer tadı çok acı geliyorsa dilerseniz içine bir miktar bal da atabilirsiniz.

 

  • Papatya Çayı

Bir demliğe 3 kaşık kurutulmuş papatya çayı ekleyin ve 10 dakika kaynatın. Papatya çayını içmeden önce bal veya limon ile de karıştırabilirsiniz.

 

  • Maydanoz

250ml suya birkaç dal maydanoz ekleyin ve 5 dakika kaynatın. Soğuduktan sonra tüketin. Günde 2 bardak tüketirseniz ağrılarınızın azaldığını göreceksinizdir.

 

  • Fesleğen

Fesleğeni suda kaynatın ve bardağın ağzını kapatarak 15-20 dakika demleyin. Günde bir bardak tüketmeniz durumunda sancılarınız ve ağrılarınız geçecektir.