Ağda Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Madde

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • Ağda yapacağınız yer kuru ve temiz olmalı

,Eğer ağda yapacağınız yer nemli veya ıslak olursa tüyleriniz gelmez bu yüzden cildinizi mutlaka kuru tutun ayrıca temizlenmemiş bir yere ağda yapmak cildinizin kızarmasına ve sivilce çıkmasına neden olur bu yüzden ağda yapmadan önce cildinizin temiz olmasına ve kuru olmasına mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

  • Ağdayı Hızlı Çekin

Eğer yavaş bir şekilde ağda bezini çekersek tüyler gelmez ve canımız daha fazla acıyabilir bu yüzden ağdayı bezini iyice yapıştırdıktan sonra bezi hızlı bir şekilde çekin bu sayede tüyleriniz daha iyi bir şekilde gelecek ve canınız daha az yanacaktır.

 

  • Ağda Mutlaka Sıcak Olmalı

Eğer evde ağda yapıyorsanız ağdanız çok çabuk soğuyabilir, ağda soğuk olduğunda kalınlaşır ve sertleşir buda canınızın daha çok yanmasını sağlar. Bu soruna çare olarak en iyi çözüm bir ağda ısıtıcısı almaktır.

 

  • Tüyleriniz Çok Kısa Olmamalı

Ağda yapmak için tüylerinizin çokta kısa olmaması gerekmektedir bunun için tüylerinizin biraz daha uzamasını bekleyebilirsiniz aksi takdirde yapacağınız ağdadan iyi sonuçlar alamayabilirsiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız da küçük tüylerinizi ip veya cımbız ile alabilirsiniz.

 

  • Ağdayı İnce Tabaka Halinde Sürün

Eğer ağdayı cildinize kalın bir şekilde sürerseniz ağdanın temizlenmesi de bir o kadar zor olacaktır bu yüzden ağdayı ince tabaka halinde uygulayın bu sayede hem canınız daha az yanar hemde daha iyi bir sonuç alırsınız.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.