Akne Giderici Doğal Maskeler

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Bazı cilt tipleri akneye eğilimlidir yüzdeki fazla yağdan, ölü derilerinden arınmak isterler bu yüzden cilt özel bir ilgi bekler cildinizi arındırmak ve dezenfekte etmek zorundasınızdır. Bizde bu yazımızda sizlere evinizde doğal olarak yapabileceğiniz 3 tane maske önereceğiz.

 

 

  • Yoğurt Ve Çay Ağacı Maskesi

Yoğurt cildi doğal olarak nemlendiren bir besindir, sıcak havalarda ferahlatır ve normal bir cilt tipine sahipseniz cildinizi kurutmaz. Çay ağacı yağı ise her tip enfeksiyon ile savaşır.

Maskenin yapılışı: 1 fincan yoğurt ile bir yemek kaşığı çay ağacı yağını iyice karıştırın ve akne olan yerlerinize uygulayın, yüzünüzde 25-30 dakika bekletin ve daha sonra ılık su ile yıkayın.

Bu maske hem aknelerinizin giderilmesine yardımcı olacak hemde aşırı yağlı olan cilt tipinizi düzenleyecektir.

 

 

 

  • Aloe Vera ve Limon Maskesi

Aloe vera, nemlendirici ve iyileştirici özelliklere sahiptir. Limon ise cildi temizler ve cildi fazla yağdan arındırır.

Yapılışı: Jeli çıkarılmış bir aloe vera yaprağı ile limon suyunu bir kapta iyice karıştırın, maskeyi yüzünüze uygulamadan öcne yüzünüzü temizleyin ve daha sonra bu maskeyi akne olan yerlerinize sürün.  15 dakika bekletin daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

 

 

 

  • Bal ve Tarçın Maskesi

Bal doğal bir antibiyotiktir ve açık gözeneklerin içindeki kiri temizler bu yüzden bu maske ile hem aknelerden hemde sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

 

Yapılışı: Bir yemek kaşığı bal ile yarım yemek kaşığı tarçını bir kapta iyice karıştırın ve kuru cildinize parmak uçlarınızla masaj yaparak ve daireler oluşturarak akne ve sivilce olan yerlere uygulayın daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

 

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.