Bal’ın Cilde Faydaları

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Balın faydalarını say say bitmez fakat bide balın cildimize olan yararları vardır, bal aynı zamanda güzellik amacıyla da kullanılmaktadır. Antiseptik, anti bakteriyel, antioksidan ve nemlendirici özelliği ile sağlıklı bir cilde kavuşmamız için çok etkilidir.

İşte Balın cildimizde gösterdiği yararlar;

Cilt Lekelerini Giderir: 

Sivilce ve güneş lekeleri gibi yüzümüzde meydana gelen birçok lekeyi gidermeye yarayan balı hindistan cevizi yağı ile karıştırıp yüzünüze uyguladığınızda lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz.

 

Sivilce Tedavisine Yardımcı Olur: 

Bal doğal antibiyotik ve anti-inflamatuar ajan olduğu için akne ve sivilcelere iyi gelmektedir. Ayrıca içinde içerdiği besin maddeleri sayesinde cildinizi nemli ve sağlıklı tutmaya yarar. Sivilcelerinize bal sürüp 20 dakika bekletin daha sonra durulayın, günde 2-3 kez tekrarlayın sivilcelerin gittiğini göreceksiniz.

 

Elleri Yumuşatır

Bal aynı zamanda nemlendirici özelliğe sahiptir. Sertleşmiş, kurumuş ve çatlamış ellere iyi gelen bal elinizi yumuşacık yapar. Ellerinize, parmaklarınıza bal sürüp 15-20 dakika bekletip sonrasında ellerinizi durulayın. Her gün bu işlemi yapın. Bir zaman sonra elleriniz daha nemli ve daha yumuşak olacaktır.

 

Küçük Kesikler Ve Yaraları İyileştirir: 

Bal mikrop öldürücü özelliğe sahiptir bu sayede küçük kesiklere ve yaraların iyileşme süresini hızlandırmaya yarar. 

Bal, mikroorganizmaların büyümesini önler ve enfeksiyon riskini azaltır. Küçük kesikler ve yaraları iyileştirmek için yalnızca kaliteli manuka balını kullanın, kesik olup kuruyan yere bir miktar bal sürün üzerine bandaj geçirip birkaç saat bekletin, bandajı çıkarın ve o alanı nemli bir bez ile temizleyin. Gerekirse bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.