Beden Yapısına Göre Kot Pantolon Nasıl Seçilir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Doğru Kot Seçimi ve Kot Pantolon Modelleri

Giysi ve aksesuar modası her yıl değişmesine rağmen, Jean kumaştan üretilen giysilerin modası asla geçmez.

Her türlü etkinliğe katılmak için, Jeanlar kullanılabilir. 2018 modasında ise  dar kot ve geniş kot her modeli kullanılmaktadır.

Beden yapısına uygun kot seçerek, değişik giysiler ile kombin yapmak mümkündür.

Kısa veya uzun boylu, geniş kalçalı kadınların giymesi gereken Jean modelleri, farklılık gösterir.

Yani Jean pantolonların modelleri doğru seçildiğinde, vücut kusurlarını da kapatacaktır.

Doğru Jeanı seçmek için;

  • Kilo ve boy sorunu olan kadınların, koyu renk Jean pantolonlara yönelmesi tavsiye edilir. Üstelik koyu renk Jeanları, her renkteki giysi ile kombinlemek mümkündür. Koyu renk Jeanların, uzun ve kısa modelleri mevcuttur. Bilekte biten modelleri, daha çok uzun boylu kadınlar tarafından tercih edilir. Uzun modelleri ise altına giyilen yüksek topuk ayakkabılar ile boyu 10 cm uzun, bacakları da birkaç santim zayıf gösterir.
  • Açık renk kot pantolonlar, sıcak havalarda daha sık tercih edilir. Bu yıl ise yırtık Jeanlar sık kullanılmaktadır. Eskitilmiş yırtık Jeanlar, ince ve uzun bacaklı kadınların tercih etmesi gereken modeller arasında yer alır. Kilolu kadınlarda, yırtık kısımlardan bacak yağlarının görünmesi mümkündür.
  • Jean pantolonların, paça boyu önemlidir. İspanyol paça Jeanları, ayakkabının topuk boyunu kapatacak şekilde seçmek gerekir. Streç Jeanları ise bileklerde bitecek şekilde seçmek, daha şık bir görüntü yaratacaktır.
  • İspanyol paça Jeanları, geniş kalçalı kadınların dikkatli kullanması gerekir. Direk kalçaya vurgu yapan bu model, bacak boyunu da kısa gösterir.
  • Jean kumaşları, çok çeşitlidir. Jean seçerken, vücut özelliklerine ve mevsime göre Jean kumaşı seçmek gerekir. Kalın kumaşlar daha ciddi görünmenizi, ince bedeni saran kumaşlar ise daha taze ve enerjik görünmenizi sağlar. Yine her firmanın kesimi farklılık gösterir. Kendi bedeninize uyan jeanı seçmek için, her modeli denemeniz gerekir.
  • Her kadının gardırobunda, mutlaka Jean bulunur. Adeta joker giysidir. Çalışan kadınlar için ofis kombini, eğlencede ise gece kombini yapma şansı verir. Gardırobunuzda yer alan diğer giysilere göz atıp, uyum gösterecek renkte Jean almak daha akıllıca olacaktır.