Bu Sezon Kırmızıyla Meydan Okuyun

Bu Sezon Kırmızı
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Son senelerde moda dünyasının gündeminde daha çok soft moda akımları bulunuyor.

Özellikle günlük hayatta toprak tonları, nude makyaj ve mayo akımı, geçen senenin moda renkleri olan yumuşak ve açık pembe ve mavi tonlarından sonra iyice rahatımıza alıştık.

Soft olmak artık hayatımızın bir parçası haline dönüştü. Bu sene ise modacılar bir ağızdan “ne isterseniz giyin” diye bağırıyor gibiler.

Bu senenin defilelerine baktığımızda vinil kıyafetler görüyoruz. Retronun altın çağı bu sene gibi. 70lerden dokunuşlar da var, ayakkabılarda 90ların küt ve kısa topukları da var.

Çantalarda geometrik desenler de var, ama trendler hasır çantalar ve file çantalar. Kısacası bu sene dışarıya ne imaj vermek istiyorsanız onu giyebileceğiniz bir moda anlayışı var.

Buna kırmızı renk de dahil.

Özellikle sokak modasında giderek yükselen bu softlaşma, bir bakıma renklerde doğaya dönme eğilimi var. Modacılar bu doğallık akımının yanında kadınların bir karakteristik özelliğini de es geçmiyor; dikkat çekici olma isteği.

Her kadın şık olmayı ya da güzel görünmeyi önemsediği kadar dikkat çekici olmayı da istiyor.  Kırmızı renk trendi tam da bu ihtiyaca çalışıyor.

Bu sene kot ceketlerde de kırmızı rengi görebiliyoruz, uzun çizmelerde de.

Seçiminize göre kırmızı rengi kombinleyebilirsiniz. Baştan aşağı kırmızı olup küçük aksesuarlarla görünüşünüzü yumuşatabilirsiniz. Eğer fazla göze batmadan bu trendi değerlendirmek isterseniz kırmızıyı eşsiz renkler olan gri, mavi, beyaz ya da siyah renklerle kullanabilirsiniz.

Nude renklerle kırmızıyı tek parça olarak kullanabilirsiniz ya da sadece kırmızı bir rujla bu trendi değerlendirebilirsiniz. Sadece aksesuarlarınızda kırmızı rengi kullanarak trendi yakalamanız mümkün.

Kırmızı rengi bu sezon kullanarak hem modanın bugününü yakalayabilir, hem de göz alıcı olabilirsiniz.