Buzun Cilde Faydaları

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Pek bilinmeyen bir yöntem olsa da aslında buz cildin en iyi dostudur, bizlerde bugün ki yazımızda sizlere buzun cilde faydalarından bahsedeceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

  • Cildinizi Sıkılaştırır: Bir buz küpü cildinizin genişlemiş gözeneklerini küçültür ve cildinizi gün boyu yumuşak tutar. Cildinize buz küpü uyguladıktan sonra cildiniz sıkılaşır ve cildinizde oluşan kırışıklıkları, sarkmaları epey azaltır.

 

 

 

  • Kırışıklıkların Görünmesini Azaltır: Buz, cilt altındaki kan damarlarını daralttığı için güzel bir etkiye sahiptir. Hücrelerinize daha iyi bir oksijenasyon sağlamak için kan dolaşımınızı düzenler ve iyileştirir., eğer düzenli olarak cildinize buz uygularsanız cildiniz daha sağlam ve daha esnek olacaktır buda ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü, oluşumunu azaltır.

 

 

  • Göz Altı Torbaları Ve Koyu Halkalara Karşı İyi Gelir: Buz küpleri anti- enflamatuvar etkisinden dolayı koyu halkaları ve göz torbalarını birkaç dakika içinde epey azaltabilirsiniz. Sabahları ve gece yatmadan önce göz altı torbalarına ve koyu halkalarına buz küpü ile birkaç dakika masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

 

 

  • Cilt Kuruluğuna İyi Gelir: Buzun nemlendirici özellikleri cilt dokularındaki doğal su kaybını engeller bu yüzden ölü deri hücrelerinin yok edilmesini sağlar ve cildinizdeki nemi muhafaza eder. Buz cildin pH değerini değiştirmediği için kuru ciltler için olan tedavileri oldukça destekler. 

 

 

  • Ciltte Oluşan Aşırı Yağ İle Savaşır: Buz küpleri ciltteki yağ bezlerinin aktivitesini kontrol etmek için oldukça faydalıdır. Buzun nemlendirici ve sıkılaştırıcı özellikleri gözeneklerinizi derinleştirecek aynı zamanda da sivilceye oluşumuna da engel olacaktır. Yüzünüze birkaç dakika buz uyguladıktan sonra aşırı yağdan oluşan kötü görünümlü parlamanın azaldığını ve onun yerine daha yumuşak bir cilt kazandığınızı göreceksiniz.
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.