ÇEKİK GÖZLÜ OLMANIN SEBEBİ NE?

cekik-gozlu-kizlar
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Japon modeller çok ilgi görmeye başladı.

Japon veya çinli çekik gözlü kızlar çok alımlı.

Dünyamızda birçok coğrafyada çekik gözlü insanlar yaşamaktadır fakat çekik göz dediğimizde aklımıza ilk olarak Çinliler gelmektedir. Çinliler gibi Japonlar, Moğollar, Eskimolar ve birçok ırktan vatandaşın gözleri de çekiktir.
Bunun sebebi ise bilimsel olarak şu şekilde açıklanıyor;
Çekik gözlü olmanın sebebi göz kapaklarıdır. Çekik gözlü olan ırklarda göz kapağının 2.kıvrımı gözün üstüne doğru daha çok inmiştir. Gözün üstüne daha çok inen göz kapağı gözün daha dar görünmesine neden olmaktadır.

Aslında bu kıvrım kış mevsiminin soğuk geçtiği ve kar tabakasının yoğun olduğu yerde işe yaramaktadır. Kar tabakasından insanın gözüne kamaştıran bir ışık gelmektedir. Bu kıvrım sayesinde o ışıktan korunulur. Yani göz kapağındaki 2.kıvrım kar gözlüğü görevini yapar. Ama çekik gözlü bazı insanların yaşadıkları yerlerde kar yağmıyor diyecek olursanız; tarihte bilindiği gibi bu insanların ataları son buzul çağla birlikte Asya’nın kar ve buzlu bölgesi Sibirya dan daha sıcak olan güneye ve şuan yaşadıkları bölgelere göç etmişlerdir.İnsan vücudu doğal olarak iklime ayak uydurmuştur.

Mesela dikkat ederseniz çekik gözlü insanların burunlarının da küçük olduğunu farkedersiniz. Burun delikleri ise solunan havanın ciğerlere gidene kadar ısınması için dardır. Soğuktan dolayı ciltleri yağlı yapıya bürünmüştür. Aynı zamanda bu kişilerin burunları rüzgarın olumsuz etkisinden fazla etkilenmemesi için diğer insanlara göre daha küçüktür.
Yazan : Gamze GÜNBEK

http://www.bakimlikadiniz.com