Cilde İyi Gelecek Süt Maskeleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Sütün Cilde Faydaları;

  • Cildin derinlemesine temizlenmesine, cildin ölü hücrelerden arınmasına çok büyük katkı sağlar.
  • Cilt lekelerinin rengini açar, cildi ölü hücrelerden arındırır.
  • Kalsiyum, protein, potasyum, A, D ve B12 vitamin deposu olarak; cildin vitamin ve mineral eksikliğini büyük oranda karşılıyor.
  • Ciltte ki sivilcelerin ve siyah noktaların gitmesinde büyük rol oynuyor.
  • Cildi gençleştirir ve ciltteki ince çizgi oluşumunu önler
  • Cildin sıkılaşmasını sağlar ayrıca cilt kuruluğuna ve çillere iyi gelir.

 

Siyah Noktalara İyi Gelen Süt Maskesi;

1 su bardağı sütü cezvede ısıtın, iyice kaynadıktan sonra sütün içine bir adet rendelediğiniz turpu ekleyip ılımaya bırakın daha sonra bunu bir kavanoza aktarıp buzdolabına koyun, tüm gece boyunca buzdolabında bekletin. Ertesi gün karışımı cildinize uygulayın 15 dakika bekletip ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 3 kez uygulayın.

 

Kırışıklıklara İyi Gelen Süt Maskesi;

Bir adet yaş mayayı eşit olarak iki parçaya bölün ve bir kaseye koyun daha sonra 2 yemek kaşığı sütü ekleyip iyice karıştırın. Karışımı tüm yüzünüze sürün ve 10 dakika bekletin sonrasında yüzünüzü bol su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayın.

 

Cildi Nemlendiren Süt Maskesi;

5 adet taze çileği bir çatal yardımıyla iyice ezin daha sonra üzerine 1 su bardağı ılık süt ilave edin, karışımı tüm yüzünüze sürüp 10 dakika bekletin. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayın.

 

Cildi Güzelleştiren Süt Maskesi;

2 yemek kaşığı süt ile bir yumurtanın sarısını bir kasede iyice karıştırın, karışımı cildinize maske yaparak uygulayın. Maskeyi yüzünüzde 15 dakika bekletin daha sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayın.

 

Sivilcelere İyi Gelen Süt Maskesi;

2 çay kaşığı süt, birkaç damla gül suyu, 2 çay kaşığı fuller toprağını bir kasede iyice karıştırın. Daha sonra tüm yüzünüze uygulayın 10-15 dakika arası beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayın.