Cildi Rahatlatacak Maskeler

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Bazen cildimiz yorgun olabilir bunun nedeni ise uykusuzluk ve stres olabilir genelde bu gibi sorunlarda aynaya baktığımızda fark ederiz ki yüzümüz çok yorgun ve hasarlı bir hal almış durumdadır. Size önereceğimiz 3 maske bu sorununuza çare olacaktır.

  • Yeşil Çay Maskesi

Yeşil çay hasarlı ciltleri yatıştırmak için en iyi doğal çözümdür aynı zamanda da ciltteki yağ oranını düzenler.

Yapılışı; 2 poşet yeşil çayı ve 2 bardak olacak kadar sallayarak hazırlayın daha sonra bu çaylar oda sıcaklığında ılık hale geldiğinde bir pamuk yardımı ile batırarak  yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10 – 15 dakika sonra yıkayarak ferahlamayı ve rahatlamayı hissedebilirsiniz.

 

  • Zeytinyağı Kahve Ve Bal Maskesi

Kahve cansız ciltlere çok iyi gelir, zeytinyağının da nemlendirici ve besleyici özelliği ile bu maske sizin için oldukça etkili olacaktır.

Yapılışı; 1 yemek kaşığı bal, 5 çay kaşığı kahve ve 1 çay kaşığı zeytinyağını bir kapta iyice karıştırın daha sonra göz bölgeniz hariç bu maskeyi yüzünüze  ve boynunuza uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Cildinizin daha parladığını ve rahatladığını göreceksiniz. Haftada 2 kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

 

  • Muz Ve Bal Maskesi

Bal sarkmaya başlayan ciltleri sıkılaştırmak için etkilidir muz ize A vitamini açısından zengin olduğu için cildin su dengesini korur.

Yapılışı; Yarım muzu blenderdan geçirerek püre haline getirin veya çatalla ezerek de aynı işlemi yapabilirsiniz, daha sonra muzun içine 2 yemek kaşığı balı ekleyerek maske kıvamı alana kadar iyice karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze eşit bir şekilde uygulayın ve 20 dakika bekletin daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Cildinizde öncekine göre canlanma ve parlaklık hissedeceksiniz. Bu maskeyi cildinizi yorgun hissettiğinizde dilediğiniz vakit yapabilirsiniz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.