Çilleri Geçirmenin Doğal Yöntemleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Çiller aslında dışardan tatlı ve güzel gözükse de çilleri olan insanlar çoğu zaman onları geçirmek için farklı farklı yollar deniyor.

Bizde sizlere çilleri geçirmek için hem doğal hemde kolay karışımları bulup derledik

Yöntem 1;

Maydanoz köklerini suda iyice kaynatın daha sonra bunu limonla karıştırıp sabah akşam yüzünüzü bu karışım ile silin.

Yöntem 2;

2 yemek kaşığı havuç suyuna 20 damla kadar limon suyu eklenir, bu karışımı yüzünüzde 20 dakika bekletin ve günde 2,3 kez uygulayın.

Yöntem 3;

Pr. Dr. Saraçoğlu’nun tavsiyesi ile en etkili karışımlardan biri ise;

  • 2 Büyük bardak su
  • 2 Çorba kaşığı lavanta
  • 1 Çorba kaşığı testere dişli aslan pençesi

Kaynamış suyun içerisine aslan pençesi ve lavantayı koyup iyice karıştırıyoruz. Su kaynarken yüzünüzü buhara doğru tutun daha sonra bir pamuğu bu karışıma batırıp bununla yüzünüzü silin. Elde ettiğimiz karışımı ve bu yöntemi bir hafta boyunca tekrarlayın, çiller geçinceye kadar yapmaya devam edin.

Yöntem 4;

Karpuz maskesi de çiller için gayet iyi bir yöntemdir, karpuzu rendeleyin, maske hazırlayıp yüzünüze uygulayın ardından 10-15 dakika yüzünüzde bekletin.

Yöntem 5;

En kolay ve en basiti ise, C vitaminini bol bol alın ve yüzünüzü her gün limon suyu ile silebilirsiniz fakat eğer teniniz koyu renkte ise limonun yarısını sulandırmanız gerekmektedir ve bu işlemi pamukla yapmalısınız aksi taktirde cildinizde açılma söz konusu olabilir.

 

Çillerden korunmak için;

Çillerden kurtulmak için ise güneşten uzak durmak sizin yararınıza olacaktır zaten genelde çillerin çıkma nedeni fazla güneşe maruz kalmaktan dolayıdır. Güneş koruyucu kremler ile korunabilir veya güzel bir şapka ile bile yüzünüzü çillerden koruyabilirsiniz.