Çocuk Odalarına Kauçuk Zemin Kaplama Modelleri

cocuk-odasi-kaucuk-zemin-kaplama
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Zemin Kaplama modası ve Modelleri

Bebek ve Çocuk Odalarına Kauçuk Zemin Kaplama bazen gerekli görülüyor. Bebekler ve çocukların düşmelerin engellemek, daha rahat ve aktif hareket etmelerini sağlamak amacıyla odalarına kauçuk zzemin kaplamayı düşünebilirisiniz.

Özellikle hiperaktif olan çocukların odalarına  kauçuk zemin kaplama uygun olacaktır.

Kauçuk uzun yıllardır insanlar tarfından kullanılmaktadır. Tropikal iklimde yetişen kauçuk ağacından doğal olarak elde edilmesinin yanısıra yapay olarak üretilen çeşitleri de vardır.

Kauçuğun hava geçirmeyen, elektrik akımı iletmeyen ve darbe emen bir madde olması başta sanayi olmak üzere pek çok alanda kullanımının önünü açmaktadır.

Kauçuğun kullanıldığı bir diğer alan da çeşitli zemin kaplama uygulamalarıdır. Kauçuğun sahip olduğu pek çok özellik kauçuk zemin kaplama kavramını hayatımıza sokmuştur.
Kauçuk kaymayı engelleyen yapısı ile kaza riskini azaltır bu nedenle çocuk oyun yerleri, eğlence parkları, okullar, yürüyüş yolları, kayak merkezleri, golf kulüpleri, hastaneler, hayvan barınakları, araç garajları, sulu zemin parklar, besi çiftlikleri, fizik rehabilite alanları ve daha pek çok alanda kauçuk zemin kaplama tercih edilir.

Kauçuk, ham maddesi doğadan kaynaklı olmasından ötürü çevreye karşı herhangi bir zarar vermez ayrıca güneş ışınlarına, yüksek sıcaklığa ve aynı zamanda soğuk havalara karşı da dayanıklıdır.
Kauçuk zemin kaplama yapılacağı alana göre farklı türlerde olabilir.

EPDM’li Kauçuk Karo Zemin kaplama ve Kauçuk Rulo Zemin Kaplama tercih edilen kaplama türlerindendir. Çocuk parkları Kauçuk Karo Uygulamalarının en yaygın yapıldığı alanlardır. Kauçuk Rulo Uygulamaları ise kauçuğun spor sırasında kasların sertleşmesini önlemesi ve kişilerin daha az yorulmasını sağlaması nedeleriyle yürüyüş yolları ve koşu yolları üzerinde uygulanır.

Kauçuk zemin kaplama maliyeti, kullanılması gereken kaplamanın kalınlığına, tercih edilen kaliteye ve uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir.

Ayrıca farklı renklerde ve farklı desenlerde olabilme imkanı sunan kauçuk kaplamalar tercih edilen desen ve renklere göre de fiyat farkı oluşturmaktadır.

Kaçuk zemin kaplama uygulamalarının oldukça önemli pek çok avantajı vardır. Diğer kaplama malzemelerine göre ekonomik olması, insan sağlığına herhangi bir olumsuz etkisi olmaması, çevre dostu olması, esnek olmasından dolayı spor yapanları yormaması, darbe emici özellikte bulunması, olumsuz hava şartlarına rahatlıkla uyum sağlaması, çok kolay bir şekilde temizliğinin yapılabilmesi zemin kaplamalarda kauçuğun tercih edilmesini sağlamaktadır.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.