Daha Sağlam Tırnaklar İçin 5 Öneri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Çoğu zaman tırnaklarımızda kırılma yaşayabiliriz, biz kadınlar için en sinir bozucu durumlardan olan bu soruna sizler için 5 tane önerimiz var.

 

  • Hindistan Cevizi Yağı

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını ısıtın daha sonra tırnaklarınıza ovma hareketleriyle masaj yapın. Günde 2-3 kez bu yöntemi uyguladığınızda tırnaklarınızın güçlendiğini göreceksiniz.

 

  • Elma Sirkesi

Bir kaseye eşit miktarda elma sirkesi ve su koyun daha sonra iyice karıştırın, tırnaklarınıza uygulayıp 5 dakika bekletin ve tırnak etlerini aşağıya itin. Bu işlemi günde bir kez yaptığınız taktirde tırnaklarınızda gözle görülür bir değişim fark edeceksiniz.

 

  • Limon Suyu

Bir kasenin içine bir yemek kaşığı limon suyu ve bir kaşık saf zeytinyağı ekleyin iyice karıştırıp mikrodalgaya koyun ve 3 dakika kadar ısıtın. Uyumadan önce bu karışımı pamukla tırnaklarınıza uygulayın ve sabaha kadar bekletin

 

  • Her Gün Oje Sürmeyin !

Devamlı olarak oje sürmemeye dikkat edin, haftada birkaç gün tırnaklarınızın nefes almasına ve güneş ışığından faydalanmasına izin verin. Sürdüğünüz oje tırnağınız da en fazla 5 gün kalmalı.

 

  • Tırnaklarınız Islakken İş yapmayın

Tırnaklarımız ıslakken daha hassas ve daha kırılgan olurlar bu yüzden tırnaklarınız ıslaksa ağır işler yapmayın aynı şey tırnak cilası sürünce de geçerlidir, tırnak cilası sürdüyseniz eğer bir saat içinde tırnaklarınızı zorlayacak işler yapmayın.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.