Diş Beyazlatmanın Doğal Yolları

dogal-dis-beyazlatma
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Doğal diş beyazlatma yöntemi yani Diş Beyazlatmanın Doğal Yolları

hakkındaki bu yazımızı iyi okuyunuz.

Evde kolaylıkala yapabileceğiniz 4 natürel diş beyazlatma teklifi.

Gündelik hayatımızda görüntümüze ehemmiyet veririz. Güzel görünmek için yeni kıyafetler alır modayı takip ederiz, takılar takarız ve makyaj yaparız. Güzel görünmemizi sağlayan ve gülüşümüzü ortaya çıkaran en ehemmiyetli şey de dişlerimizdir. Kimilerinin diş rengi doğuştan koyu olmakla beraber yediğimiz ve içtiklerimiz de sonradan rengin koyulaşmasında çok büyük etkendir. Günlük hayatta bolca tükettiğimiz çay, kahve ve sigara bunların başında gelmektedir. Dişlerimizi her gün 3 kere fırçalamak diş sıhhati için ehemmiyetli olsada diş beyazlatmak için yeterli değildir.

Medikal olarak diş beyazlatmada kullanılan 2 metot vardır:

Home (hane) tipi diş beyazlatma:

Ağzınızın ölçüsüne göre kalıp çıkarılmakadır, dokturun verdiği beyazlatma jeli ile akşamları yatarken kullanılır.

Office (muayenehane) tipi diş beyazlatma:

Dişlere sürülen beyazlatma jelinin aktifleştirici ışık yardımı ile beyazlatılmasıdır.

Bu yöntemlere gerek kalmadan ev yapacağınız doğal beyazlatma yöntemleri ile hem dişleriniz beyazlayacak hem de bütçenizi sallamamış olacaksınız.

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Muz Kabuğu ile diş beyazlatma

Muz kabuğunun içinde bulunan manganez, magnezyum ve potasyum dişin beyazlaması için önemli minerallerdendir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğunun içini dişlerinize sürün biraz bekledikten sonra suyla durulayın.

Çilek macunu ile diş beyazlatma

Severek tükettiğimiz çilek malik asit içerir. Bu asit çay, kahve , şarap ve sigaranın tesirlerine karşı çok tesirlidir. 2 çileği ezerek karbonat ile karıştırın ve 5 dakika fırçalayın. Bir gün ara vererek kullanabilirsiniz.

Elma sirkesi gargarası ile diş beyazlatma

Bir su bardağı suya 4/1 oranında elma sirkesi 4/3 oranında su koyun ve gargara yapın akılalmaz beyazlatma tesirini göreceksiniz.

Oksijenli su ve karbonat ile diş beyazlatma

Çok tesirli bir diş beyazlatma yöntemi olan karbonat-oksijenli suyunu macun kıvamına gelene kadar karışrırın ve normal fırçalar gibi fırçalayın. 3-5 gün arasında kullandıktan sonra çok aşındırıcı olduğu için 6 ay ara verin. Aşırı kullanımında dişlerinize zarar verebilir.