Dişlerinize İyi Gelecek Olan Besinler

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Dişlerimize iyi bakmak için yediğimiz ve içtiğimiz şeylerde bizim için önemli olmalıdır. Bizde bugün bu yazımızda sizlere dişlere iyi gelecek olan besinleri sıraladık.

 

 

 

 

 

 

Balık: Balığın içinde bulundurduğu fosfor dişlerimizin ve kemiklerimizin güçlenmesinde büyük rol oynar. Haftada bir kez balık tüketmeniz dişlerinizin sağlığı açısından çok iyi olacaktır.

 

 

 

 

 

 

Maydanoz: Maydanoz tüketimi toksinleri atmamızda epey faydalıdır ayrıca gün içerisinde bizi ağız kokusundan kurtaracaktır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeşil Çay: Yeşil çayda maydanoz gibi toksin ve ödemlerden kurtulmamızda bize epey yardım eder ve ağız kokusundan da kurtulmamıza yardımcı olur. Ayrıca yeşil çay içinde bulundurduğu maddelerden dolayı ağızda ki bakterilerin giderilmesini sağlar. Sıkça yeşil çay tüketimi de ağız kanserinden korunmamızı sağlar.

 

 

 

 

 

 

Kuruyemiş: Kuruyemiş, dişlerimizin üzerinde plağın birikmesini engeller. Ayrıca kuruyemişler sert gıdalardan olduğu için diş yüzeyini temizlemesini ve tükürük akışının artışına yardımcı olur.

 

 

 

 

 

 

 

Süt ve Süt Ürünleri: Süt, peynir, yoğurt, kefir gibi besinler kalsiyum içerdiği için bizleri diş eti rahatsızlıklarından korur. Yemeklerden sonra peynir yemeniz ağızda değişmiş olan asidik dengeyi sağlar ve dişlerimizin çürümesini engeller. 

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.