Doğum Sonrası Kişisel Bakım Önerilerimiz

Doğum Sonrası Kişisel Bakım
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Doğum Sonrası Kişisel Bakım önemlidir.

Hayatınız geblikten önce ve gebelikten sonra olmak suretiyle ikiye ayrılmaktadır.Tabi bu bayanlar için geçerlidir. Aslında bu durum böyle değildir. Bir çok bayan doğumdan sonra cildinde ki değişiklikleri çok fazla benimseyemez. Hatta çok fazla morali bozulur ve çirkin olduğunu düşünmektedir.

Tabi bu durum böyle değildir maalesef ki bayanlar böyle düşünmektedir.

Doğum sırasında hormanlardaki değişikliklere bağlı olarak vücudumuzun birçok yerinde değişimler ortaya çıkmaktadır. Bu değişimler sonucunda ciltte ve vücutta bazı farklılıklar ortaya çıkar. Peki doğumdan sonra bu durumdan nasıl kurtulabiliriz sizlere bunları anlatmak istiyoruz ve neler yapabiliriz bunu belirtelim.

Cildinizde çok fazla sivilce oluşumu var ise kesinlikle antibiyotik bir krem kullanabilmeniz mümkün. Tabi hekim denetiminde kullanılması gereklidir. Ağızdan alınması gereken ilaçlarda bebeğiniz sizi emdiği için hekim denetiminde olması gereklidir.
Cildiniz doğum sonrasında kuruma ve çatlama oldu ise nemlendirici ve vitaminli bakım kremleri kullanmanız gereklidir. Ayrıca vücudunuza da sürebilirsiniz.

Hamilelik sırasında genellikle vücutta lekelenmeler oluşmaktadır. Bu lekelenmeleri engellemek için kesinlikle güneş kremleri kullanılmalıdır.30 etken yeterlidir.
Hamilelik döneminde  saç dökülmesi yaşayabilirsiniz. Sakın korkmayın bu durum normaldir. Doğumdan sonra saçlarınız yeniden gelmeye başlayacaktır.

Hamilelik sırasında çok fazla kilo aldığınız için ve doğumda sonra kilo verdiğiniz için ciltte çatlaklar oluşabilmektedir.

Aslında çatlak oluşması ırsi bir durumdur.

Bu durumdan kurtulmak için hekiminzin vereceği kremler ile azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Tamamen yok olmasını dilerseniz lazer tedavisi ile yok edebilirsiniz.