Ev Yapımı Doğal El Maskeleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Eliniz çatlak olabilir, kuru olabilir bunlar için çoğu zaman nemlendirici krem kullanırız fakat etkili olmayabilir özellikle de nemlendiricilerin etkisi geçtikten sonra bizim için biraz sıkıntılı bir dönem olabilir, en iyisi doğal el maskeleri!

Bugün sizler için evde yapabileceğiniz hem doğal hemde kolay el maskelerini derledik, umarım denersiniz etkili olacağından çok eminiz.

 

  • Zeytinyağ ve Şeker Maskesi

2 yemek kaşığı şeker ve 3 yemek kaşığını bir kasede karıştırın, avuç içlerinizden başlayarak bileklerinize kadar bu karışımı masaj yaparak yayın 2-3 dakika beklettikten sonra elinizi ılık su ile yıkayın.

 

 

 

  • Limon ve Bal Maskesi 

Yarım limon suyu, 1 tatlı kaşığı karbonat ve 2 yemek kaşığı balı bir kapta iyice karıştırın daha sonra masaj yaparak ellerinize uygulayın, 5-10 dakika beklettikten sonra elinizi ılık su ile yıkayın.

 

 

 

  • Yumurta Maskesi 

1 adet yumurta sarısı, 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın ardından 1 yemek kaşığı balı ekleyip tekrar karıştırın daha sonra elinize masaj yaparak uygulayın, elinizde 15 dakika beklettikten sonra elinizi ılık su ile yıkayın.

 

 

 

 

 

 

  • Avokadolu El Maskesi 

1 adet avokadoyu iyice ezin daha sonra 1 yemek kaşığı şeker ve 1 yemek kaşığı bal ile iyice karıştırın. Ellerinize masaj yaparak uygulayın, karışımı 15,20 dakika beklettikten sonra elinizi ılık su ile yıkayın.

 

 

 

 

  • Yulaflı El Maskesi 

2 yemek kaşığı yulaf ve 2 yemek kaşığı zeytin yağını karıştırın. Karışımı ellerinize masaj yaparak uygulayın, 15-20 dakika beklettikten sonra elinizi ılık su ile yıkayın.

 

 

 

 

 

 

  • Muzlu El Maskesi  

1 adet muzu bir kasenin içerisinde ezin daha sonra içine 1 yemek kaşığı lavanta yağı veya zeytin yağı ekleyin hepsini iyice karıştırdıktan sonra ellerinize masaj yaparak uygulayın, 15-20 dakika beklettikten sonra elinizi ılık su ile yıkayın.

 

 

 

 

  • Sütlü El Maskesi 

2 yemek kaşığı pirinç unu, 2 tatlı kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı gliserini bir kasede iyice karıştırın. Elinize bu karışımı masaj yaparak uygulayın, 15-20 dakika beklettikten sonra elinizi ılık su ile yıkayın.

ETİKETLER