Facebook’ta Başarılı Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Facebook'ta Başarılı Olmak
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Şirketlerin Facebook’ta başarılı olması için etkili adımlar atmaları gerekiyor, Uzmanlar bu 8 taktiği sizin için sundu.

1) Müşteri kitlenize standartlamış e-posta gönderimi yapmak yerine, onlar için Facebook reklamları oluşturun. Sizin kayıtlarınızda bulunan e-posta adresi ile Facebook’a giriş yaptıklarında sizin reklamlarınızı görebilmeliler.

2) Sosyal medya yarışmaları düzenleyin. Hayır kurumları ya da kâr amacı gütmeyen şirketler ile ortak çalışarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

3) Facebook standart sekmelerin sırasını değiştirmenize olanak sağlamakla beraber yeni ücretsiz sekmeler açmanızada olanak sağlıyor.

4) Video ve oynatma listelerini kullanarak ilgiyi üzerinize çekebilirsiniz. YouTube gibi bir yer  ile çekişen Facebook video hizmeti hem daha profesyonel görünüyor hem de yüksek boyutlara izin vererek, geniş bir yorum bırakma alanı vaat ediyor.

5) Müşteri hizmetlerini Facebook’a bağlayabilirsiniz.. Canlı destek hattı yaparak iletişimi koparmamış olur ve aynı anda iki hesabıda kullanabilirsiniz.

6) Sizin sayfanızı beğenen kişilerin, hangi sayfayı beğendiklerini kontrol edin ve buna göre hareket edin.

7) Facebook Ad Manager üzerindeki Audience Insights aracını kullanın. Bu uygulama sayesinde sayfanızı beğenen kişilere ait sınırsız bilgiye ulaşırsınız.

8) Farklı alanlar üzerinden yeniden taktikler deneyin. Facebook üzerinden istediğiniz sonuca ulaşamıyor ancak Bing ya da Google AdWords ile istediğinizi elde ediyorsanız bu alanlar arasından yeni müşterilere yönelin.

OKUYUCU YORUMLARI
 • Zuhal Abla
  5 sene önce

  Facebook’ta Başarılı Olmak İçin ben bu yöntemleri denedim. Baalım feceboob başarısı görecek miyim?

  48
 • Cemilcan
  5 sene önce

  Facebook’ta Başarılı Olmak için söylediklerinizi uygulayacağım. Teşekkür ederim.

  45