Gelinlik Modasında Bilmeniz Gereken Her Şey

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Gelinlik Modası ve Gelinlik Modelleri

Evlilik denildiği zaman tüm genç kızların aklına ilk olarak gelen şey o saf, tertemiz beyaz gelinliktir. Herkes o günün heyecanını en çok da o beyaz gelinliğin içerine girip çocukluk hayalin gerçekleştirmek adına ister.

Evlilik öylesine kutsal bir şeydir ki o gün için her şey mükemmel olmalıdır.

Çünkü kusursuz bir güzelliğe hazırlanan tüm gelinler en küçük bir hataya bile yer vermeden o günün prensesi olma arzusu içerisine girmektedirler.

Bu nedenle en güzel gelinlik modellerine sahibi olmak ve kusursuz bir güzellikle tüm konukları karşılamak isterler.

Gelinlik konusunda zorlu bir alışveriş süreci yaşamak istemiyorsanız tüm genç kızlarımızın bilmesi gereken belli başlı püf noktalar bulunmaktadır.

Herkesin bildiği gibi tüm kadınların vücut hatları birbirinden farklı bir görünüme sahiptir. Elbette alacağınız gelinliklerin modelleri de buna göre farklılık gösterecektir.

Bu nedenle böyle bir sürece girmeden önce vücut tipinizi iyi öğrenin ve olabildiğince buna uygun olan gelinlik modelleri deneyerek bu güzel anı stressiz yaşamaya çalışın.
Vücut tipine göre alacağınız gelinliğin modeli de değişkenlik gösterecektir.

Mesela bel kıvrımız çok da belirgin olmayan bir genç kızımızın vücut tipi dikdörtgendir.

Buna göre bu şekilde bir vücut yapısına sahip olan bir bayanın bel kısmını daha net gösterecek bir modele doğru tercihini kullanması daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Bunun yanı sıra bazı kadınlarımızın kalçaları büyük fakat omuzları daha dar bir görünüme sahiptir. Bunun için seçimlerini V tipi diye nitelendirdiğimiz gelinlikten yana kullanarak güzel bir görünüm ortaya çıkartabilirler.
Gelinlik modelleri her geçen gün artmakta ve kadınlar bu noktada bir rahatlama sürecine girmektedirler. Omuz yapıları ile kalça büyüklüğü farklı olan bireyler artık geçmişte yaşadıkları sıkıntıyı yaşamıyor ve üçgen tip vücut yapısına en uygun olan kollu gelinlikler ile ideal gelinliklerini satın almış olabilirler.

İşte bu şekilde göbeği olan veya kalçası olup omzu daha küçük kalan bir çok gelinimiz bunun bilincine vararak gelinlik alışverişlerini tamamladıklarında o günü çok daha güzel bir şekilde atlatma imkânına kavuşabileceklerdir.