Güneş Lekelerinden Kurtulma Yolları

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Özellikle beyaz tenli olan insanlarda oluşan cilt lekeleri bir çoğumuzun kabusudur. Bizlerde bugün sizlere cilt lekelerinden kurtulmanız için birkaç öneride bulunacağız. Size tavsiyemiz güneş lekelerinden kurtulmak için önce doğal yolları tercih edin eğer bir sonuç alamadıysanız o zaman lazer ve kimyasal peelingleri uygulayın.

 

 

 

 

 

  • Aloe Vera;

Aloe vera bitkisi iyileştirici bir özelliğe sahip olduğu için güneş lekelerine de bir o kadar iyi gelmektedir.

Aloe vera yaprağının içerisinde bulunduğu jeli direk güneş lekesi olan kısımlara sürün ve durulamayın. Bu işlemi en az bir hafta boyunca her gün yaparsanız güneş lekelerinden kolayca kurtulabilirsiniz.

 

 

 

 

  • E Vitamini Kapsülü;

E vitamini kapsülünü kırıp içine ki sıvıyı güneş lekelerinin olduğu kısımlara sürün. Bir süre bu tedaviyi uygulamaya devam edin kısa zaman içerisinde etkili sonuçlar alacaksınız. E vitamini kapsüllerini eczanelerden alabilirsiniz.

 

 

 

  • Maydanoz Maskesi;

Maydanozu doğrayın ve kaynar bir suya atıp 15 dakika kadar kaynatın. Su soğuduktan sonra içerisine 5 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Elde ettiğiniz bu karışımı sabah ve akşam pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın. Kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar alacaksınız.

 

 

 

  • Karbonat Maskesi;

Bir kaba bir yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı karbonat koyup iyice karıştırın. Bu karışımı özellikle lekeli bölgeler uygulayıp yüzünüzde 15 dakika bekletin, beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile iyice yıkayın. Karbonat renk açıcı bir özelliğe sahip olduğu için güneş lekelerinizin giderilmesinde epey etkili olacaktır. Bu uygulamayı haftada 1 kez yapabilirsiniz.

 

 

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.