Hint Yağı Nedir? Hint Yağının Faydaları Nelerdir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Her derde deva olan, geçmişten günümüze kadar faydalı olarak bilinen bir yağdır Hint yağı. Ülkemizde özellikle cilt ve saç bakımı olarak kullanılan Hint yağının faydalarını bugün yazımızda sizlerle paylaşacağız.

 

 

 

 

 

 

Hint Yağı Nedir?

Hint yağı bitkisinin tohumları ezilmesi sonucunda ortaya çıkan sarı sıvıya Hint yağı denir.

En çok Afrika ve Hindistan’da kullanılan Hint yağı içerisinde antioksidanlar barındırmasıyla kalmıyor aynı zamanda da iltihap karşıtı olmaktadır. Ülkemizde genellikle güzellik ve saç bakımı için kullanılan Hint yağının son zamanlarda birçok faydaları ortaya çıkmıştır.

 

İşte Hint Yağının Faydaları;

 

 

Kabızlığa İyi Gelir: Hint yağı geçmişten günümüze kadar kabızlık ilacı olarak kullanılmaktadır. 3 gün boyunda günde 1 kaşık Hint yağı içmek kabızlıktan kurtulmamızda bire bir çözümdür.

 

 

 

Eklem Ağrılarına İyi Gelir: Eklem ağrılarının olduğu yere hint yağı sürerseniz ağrılarınız kısa süre içinde azalacaktır.

 

 

 

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Hint yağı içerisinde bulundurduğu faydalı bileşenlerden ötürü bağışıklık sistemini epey güçlendirmektedir. 

 

 

 

Kaşları Gürleştirir: Hint yağı kaşların çoğalmasını ve gürleşmesini sağlar, haftada iki defa bir kulak çubuğuna Hint yağından damlatıp kaşımıza sürdüğümüzde zamanla kaşımızın çoğaldığını ve gürleştiğini görürüz.

 

 

 

Cildimizde Oluşan Çatlaklara İyi Gelir: Hint yağı içerisinde bulundurduğu omega 3 yağ asitleri cildimizin nemlenmesini ve gerginleşmesini sağlar. Cildinizi derinlemesine nemlendirmek isterseniz cildinizde çatlak olan bölgelere duş aldıktan sonra masaj yaparak Hint yağını uygulayın. Hint yağı çatlakların hızlı bir şekilde giderilmesine yardımcı olur.

 

 

 

Mantarları Tedavi Etmektedir: Hint yağı içerisinde bulundurduğu enfeksiyon iyileştirici özelliğinden dolayı mantar tedavilerinde çok sık kullanılır. Hint yağı, vücudumuzun belirli bir yerinde oluşan mantarlara veya tırnak mantarına oldukça etkilidir.

 

 

 

 

Hint Yağını Kimler Kullanmamalıdır? 

Hint yağını hamile kadınların, düzenli ve sürekli ilaç kullananların ve böbrek hastalığı olanların kullanmaması gerekmektedir. Aynı zamanda Hint yağını kabızlık için kullanacaksanız ve Hint yağını ağızdan alacaksanız önce bir doktorunuza danışmanız ve onun belirttiği ölçüde kullanmanız gerekmektedir.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.