Kahve Telvesinin Yararları

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Sıklıkla tükettiğimiz içeceklerden biri olan türk kahvesi, mis gibi kokusuyla birlikte çoğumuzun vazgeçilmezi olmuştur. Ayrıca kahvenin bize ve cildimize de bir çok yararı vardır. Yüzümüze uygulamamız sonucunda yüzümüzün daha parlak olmasını ve yüzümüzün temizlenmesini sağlar. Fakat sadece bu kadar da değil kahve telvesinin bizlere aslında birçok yararı vardır bizde sizlere bugün bundan bahsedeceğiz.

 

Eğer göbek bölgenizde yağlanmanız var ise ; Telveye bir miktar zeytinyağı ekleyip iyice karıştırın daha sonra göbek bölgenize uygulayın, yağlanmanın azalmasını sağlayacak bu yöntemi haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.Uygulanan bölgenin sıcak tutulması da önemlidir.

 

Eğer cildinizi beyazlatmak istiyorsanız ;  1 çay kaşığı bal, kahve telvesi ve isterseniz bir miktar kantaron yağını karıştırıp cildinize uygulayın 15 dakika yüzünüz de beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

 

Eğer cildinizi beslemek istiyorsanız ; 1 kaşık yoğurt, kahve telvesi ve eğer isterseniz bir miktarda kırmızı kantaron yağını karıştırıp yüzünüze uygulayın ve 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin, bu maske cildinizin nemlenmesin de beslenmesin de etkili olacaktır.

 

Eğer cildinizi rahatlatmak istiyorsanız ; Süt ve kahve telvesinin iyi karıştırın daha sonra yüzünüze uygulayın, 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın, bu maske hem cildinizi rahatlatmak da etkili olacak hem de cildinizin renginin açılması konusunda da size yardımcı olacaktır.

 

Eğer cildinizi tazelemek istiyorsanız ; Bir tane salatalığı rendeleyip kahve telvesi ile karıştırın daha sonra yüzünüze 2-3 dakika masaj yaparak uygulayın ve yıkayın, bu maske hem cildinizin yenilenmesinde hemde cildinizin tazelenmesinde etkili olacaktır.