Kolay Eyeliner Çekme Yöntemleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Eyeliner bir kız için makyajda olmazsa olmazlardandır, her ne kadar zorlansak da saatlerce uğraşsak da ısrarla yine de çekmeye çalışırız gerekirse defalarca siler yine deneriz. Artık böyle zorluklarla uğraşmanıza gerek kalmayacak, sizlere önereceğimiz bir kaç yöntem ile her zamankinden daha kolay eyeliner çekebileceksiniz.

 

  • Kağıt İle Eyeliner Çekme Yöntemi : 

Eğer eyeliner sürerken eliniz titriyorsa veya normal olarak süremiyor iseniz sizin için en kolayı kağıt ile eyeliner çekmektir. Alta veya üste dilerseniz ikisinede düz kesim bir kağıt koyarak eyeliner çekebilirsiniz. Böylesi daha düzgün ve keskin olacaktır.

 

 

 

 

  • Kaşık İle Eyeliner Çekme Yöntemi : 

Eğer kağıtla zorlanıyorsanız bir diğer yöntemlerden biri ise kaşıkla eyeliner çekmektir, kaşık ile eyeliner çekmek özellikle kuyruk yapma konusunda size çok yardımcı olacaktır.

 

 

  • Eyeliner Çekerken Yüzünüzü Germeyin!

Bilmeniz gereken bir o kadar önemli olan şeylerden biri ise yüzünüzü germemenizdir, eyeliner çekerken çoğu zaman elimizle göz çevremizi çok gerer bir o tarafa bir bu tarafa çekiştiririz aslında en altın kurallardan biri ise kesinlikle göz çevremizi germememizdir. 

 

 

  • Catliner İle Eyeliner Çekmeyi Deneyebilirsiniz

Bu aparata catliner deniliyor eyeliner çekmekte zorlananlar için bire bir yardımcı olacak bir aparattır, catliner’ı gratiste, wattson’ta ve bir çok kozmetik ürünü satan yerlerde bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

  • Noktalar Koyarak Çekmeyi Deneyebilirsiniz 

Eğer düz olarak çekmekte zorluk çekiyorsanız başta noktalar veya kısa çizgiler koyup sonra onları birleştirerek çekmeyi deneyebilirsiniz. Emin olun böylesi daha pratik ve daha kolay olacaktır.