Limon İle Saç Rengi Açma

 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Eğer sizde saçınıza kimyasal madde girmeden saçınızı açmak istiyorsanız limon ile saç rengi açma yöntemi tam size göre.

Evde kolayca yapacağınız bu karışımları saçınıza uyguladığınızda saçınızın açıldığını sizde göreceksiniz.

Limon içinde bulundurduğu sitrik asitten dolayı en popüler saç rengi açma yöntemlerinden biridir ve eminiz ki saçınızın renginin açılmasında size çok yardımcı olacaktır.

 

Limon Suyu İle Saç Rengi Açma : 

 • Yarım bardak taze sıkılmış limon suyu (Eğer saçınız uzun ve gür ise bu ölçü 1 bardak)
 • Yarım bardak ılık su
 • Sprey şişesi

Limon suyunu ve ılık suyu sprey şişesine koyup şişenin kapağını kapatın ve iyice çalkalayın daha sonra bu karışımı bütün saçınıza sıkın, ne kadar fazla sıkarsanız saç renginiz o kadar açılacaktır. Saç diplerinize daha çok sıkmanızı öneririz. (sprey şişeniz yoksa bir kasede karıştırıp elinizle de saçınıza uygulayabilirsiniz) Bu işlemi güneşin olduğu vakit yapın, saçınıza bu karışımı sıktıktan sonra güneş altında oturup bekleyin ne kadar fazla güneşin altında durursanız saçınızın rengi o kadar açılır fakat 1 saatten fazla durmanız tavsiye edilmez saçınız zarar görebilir.

 

Limon Suyu Ve Zeytinyağı İle Saç Rengi Açma : 

 • Bir Limon
 • 4 yemek kaşığı zeytinyağı

Taze sıkılmış limon suyunu ve 4 yemek kaşığı zeytinyağını bir kasede iyice karıştırın. Islak olan saçınıza parmaklarınız ile bu karışımı uygulayın daha sonrasında tarayarak sürmeye devam edin, yaklaşık 10 dakika güneşin altında bekleyin ve saçınızı bir bakım kremi ile iyice yıkayın. Bu yöntem saçlarınıza hafif bir açıklık getirecek ve saçlarınızın daha parlak olmasını sağlayacaktır.

 

Limon Suyu Ve Papatya Çayı İle Saç Rengi Açma

 • Yarım bardak limon suyu
 • 2 bardaktan biraz fazla olacak şekilde bardak kaynar su
 • 6-10 adet papatya poşet çayı
 • 5 kaşık eritilmiş Hindistan cevizi yağı

Büyük bir kaseye 2 bardaktan biraz fazla olacak şekilde kaynatılmış kaynar suyu dökün ve 6-10 adet papatya çayını batırın, 10 dakika boyunca çayın demlenmesini bekleyin daha sonra yarım bardak limonu ve eritilmiş halde olan 5 kaşık Hindistan cevizi yağını demlenmiş çayın içerisine ekleyip karıştırın. Bu hazırladığınız karışımı bir şişenin içerisine koyup karıştırın daha sonra bu karışımı saçınıza masaj yaparak uygulayın, saçlarınız kuruyana kadar yani yaklaşık 10-15 dakika kadar güneşin altında oturun, bu süreden daha fazla oturmanız tavsiye edilmez. Bu karışımı saçlarınıza 2 günde bir ya da haftada 3 kez uygulayın birkaç hafta sonucunda saç renginizdeki farklı göreceksiniz.