Maskesiz Sivilce Geçirme Yöntemleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Bazen maske yapmaya üşenebiliriz, aslında maskesiz de birçok sivilce geçirme yolları vardır bizde bugün sizlerle bu yolları sırasıyla paylaşacağız.

  • Çay Ağacı Yağı 

Çay ağacı yağı sivilcenizi kurutmaya yarar, her gece uyumadan önce kulak karıştırma çubuğuna bir iki damla damlatıp sivilcenizin üstüne sürerseniz bir zaman sonra geçtiğini sizde göreceksiniz. Bunu yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü iyice yıkayın ve temiz olduğundan emin olun fakat çay ağacının kokusu uyurken sizi biraz rahatsız edebilir, bu uygulamayı uyuduğunuz odanın dışında yapmanızı tavsiye ederiz çünkü gerçekten kötü bir kokusu var.

 

  • Limon

Limonun asidi de yine sivilcenizi kurutmaya yarayacaktır, çay ağacı yağında da yaptığımız gibi bunda da aynı şekilde önce yüzümüzü iyice yıkıyoruz ve temiz olduğundan emin oluyoruz daha sonrasında kulak karıştırma çubuğuna bir kaç damla limonun suyunu damlatıyoruz ve sivilcemizin üstüne sürüyoruz. Çok fazla limon sıkmamaya dikkat edin çünkü eğer cildiniz koyu tonlardaysa cildinizde açıklık gösterebilir. Sivilceniz geçene kadar her gece uyumadan önce bu uygulamayı yapabilirsiniz.

 

  • Diş Macunu

Bu yöntem daha çok sivilcenizin şişliğinin inmesinde size yardımcı olacaktır. Yüzünüzü iyice yıkayın ve bir miktar diş macununu sivilce olan yerlere sürün daha sonrasında kuruduktan sonra durulayın, her gece yatmadan önce bu uygulamayı yapın. Sivilceleriniz geçene kadar her gece bu yöntemi uygulayabilirsiniz. 2-3 güne sonuç alacaksınızdır.

 

  • Bal

Bal sivilcede ki kızarıklığın azalmasında ve cildinizin yumuşamasında bayağı etkilidir. Yüzünüzü iyice temizleyin ve baldan bir miktar alıp sivilce olan yerlerinize sürün, 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayın.