Oje Sürmenin Püf Noktaları

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Oje sürdüğümüzde çoğu zaman erkenden soyulma veya renginin geçmesi gibi sorunlarla karşılaşabiliriz bizlerde bugün bu problemlerden kurtulup en düzgün nasıl oje sürebileceğinizle ilgili püf noktalar verdik.

 

Madde 1 

Yıkamadan önce ellerinizi iyice sıcak suda yıkayın, oje sürmeden önce hijyenik olmak çok önemlidir tırnaklarınızdaki yağlardan ve kirlerden kurtulmanız gerekir.

 

Madde 2

Ojenin kalıcılığı ve soyulmaması için bir kat oje sürün daha son sürdüğünüz ilk kat kuruyunca üzerine ikinci katı sürün bu sayede ojeleriniz daha uzun süre kalıcı olacaktır.

 

Madde 3

Ojenin tabanının sağlam olması için oje sürmeden önce ilk olarak şeffaf oje sürün.

 

Madde 4

Oje sürmeden evvel Oje şişesini sallamayın, salladığınız zaman baloncuklar oluşur onun yerine oje şişesini ellerinizle bir ileri bir geri yaparak ısınmasını sağlayabilirsiniz.

 

Madde 5

Eğer oje şişeniz açılmıyorsa sıcak bir kaba ojeyi ters yatırarak bekletebilirsiniz bu sayede birkaç dakika içersinde oje şişesi açılacaktır.

 

Madde 6

Oje sürerken kenarlara taşırıyorsanız oje sürmeden önce tırnağınızın kenarlarına vazelin sürebilirsiniz bu sayede ojenizin rahatlıkla çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

Madde 7

Ojelerinizi sıcak ortamlardan uzak tutun onun yerine buzdolabı gibi serin ve karanlık yerlerde durması daha iyi olacaktır.

 

Madde 8

Ojeyi tırnağınıza sürerken önce tırnağınızın tam ortasına sürmeli daha sonra sağ ve sola kenarlara uygulamalısınız.

 

Madde 9

Ojenizin hızlı kurumasını istiyorsanız tırnaklarınızı buz dolu bir suda bekletebilirsiniz, böylece ojeleriniz daha çabuk kuruyacaktır.