Papatya Çayının Faydaları nelerdir?

Papatya Çayının Faydaları
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Papatya Çayının Faydaları ve

Papatya Çayı Günde Kaç Bardak İçilmeli?

Papatya çayının yararları arasında uyku sorunluluğu problemi, Romatizma, deri döküntüsü, sindirime yardımcı, gastrit gibi mide hastalıklarının tedavisinde, alerji belirtilerinin azaltılmasında, sinirsel hastalıklarda, bağırsak sorunlarınde, kas gevşetici olarak, diş eti problemlerinda, adet sancılarında, sırt ve bel ağrılarında ve boğaz ağrısının tedavisi gibi yararlar bulunmaktadır.

Günlük hayatta çok sık karşılaştığımız bu ve benzer hastalıkları tedavi etmek için papatya çayından asırlardır yararlanılmaktadır.

2 ya da 3 yemek kaşığı miktardaki kuru papatya çiçeklerini kaynamış suyun içine atarak 3 ile 5 dakika arası demlenerek papatya çayı hazırlanmaktadır.

Papatya çayını hazırladıktan sonra içindeki posayı almak için süzmelisiniz. Papatya çayının içimi hafif acı olduğu için içine limon katarak ya da tatlandırmak için bal katarak tüketebilirsiniz. Cilt bakımından kanser tedavisine, uyku problemlerindan kas ağrılarına kadar birçok alanda yüzuzun yıllardan beri papatya çayı tedavi edici olarak kullanılmaktadır.

 

Papatya çayının yararlarını araştırmak ve insan sağlığı üzerine olumlu etkisini çözüme ulaştırmak için neredeyse çeyrek asırdır çalışmalar yapan üniversiteler ve uzmanların ortak görüşü papatya çayının sağlığa katkısının tartışılmaz derecede çok olduğudur.

Sağlıklı ve uzun yaşamanın yanısıra cilt güzelliği ve cilt  bakımı ile saç bakımı için papatya çayının müthiş etkilerinden yararlanabilirsiniz.