PİJAMA İLE EŞOFMAN

PİJAMA İLE EŞOFMAN
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

 Baştan anlaşalım, hepimizde yanlış bir algı var. Pijama ile eşofmanı aynı kefeye koyuyoruz. Ama öyle değil ki.. Bir kere giyim yerleri, tarzları farklı. Nasıl mı? Bakın işte böyle!

untitled

Bir kere pijama evde giyilir, fotoğraftaki hanım kızımız gibi giydikten sonra koltuğa yayılır, esneye esneye bacak bacak üstüne atarak televizyon izler, kitap okuruz. Ama eşofman öyle değil, markete ya da yakınlardaki bir cafeye bile onunla gidebiliyoruz.

pijama

 

Pijama genellikle çizgili olur, büyüklerimiz bunu daha iyi bilir. Geçmiş yılların fenomeni haline gelmiştir. Eşofman ise düzdür, olsa olsa üzerinde bir marka detayı bulunur.

tumblr_njxezebquy1qf244ho1_1280

 

Pijama çay demektir. Evde kekti börekti yerken rahat rahat oturur aile içerisinde ondan bundan konuşursunuz. Eşofman enerji içeceği gibidir. Her an kalkıp “Ya ben iki tur koşayım da geleyim..” havası verir.

mahalle

Pijamada mahallenin sıcaklığı vardır. Mesela sabah kahvaltısı için ekmek almaya üşendiğinizde pencereye pijamalarınızla çıkarak kapıdaki çocuklara ekmek aldırabilirsiniz. Ama sitede bahçeye çıksanız bile eşofman giyme isteği uyanır

Pijama evliliktir. Bütün gün evin içerisinde rahatlıkla eşinizle birlikte oturur, film izler hatta yastık savaşı bile yapabilirsiniz. Ama bekarlar için öyle değil, her daim şık görünmek zorundalar..