Rüyada Erkek Çocuk Görmek

Cehennem rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Rüyada cehennemin görülmesi büyük günahlar işleneceği ile tabir olunur. Rüyada cehenneme girdiğini görmek, dünya hayatında fakr ve zarurete, gam ve kedere, ahirette de azaba işarettir. Rüyada cehennem görmek, şu şekillerde tabir olunur:

a) Fısk ve küfür,

b) Sıkıntı ve keder,

c) Şer ve fesat,

d) Kıtlık ve sefalet Rüyada cehennem görmek,

Mal ve şerefin zevaline, zengin iken fakir olmaya, refahdan çıkıp şiddet ve zarurete girmeye, sıkıntı ve zindana düşmeye, dünyada zarar ve hüsrana, zillet ve hakarete ve son nefeste imansız şekle gitmeye delalet eder. Rüyada cehennem bekçisi olan Malik isimli meleği görmek, yüce ve Kerim olan Allah?ın ve onun Resûlü?nün ve müminlerin muhabbetine, izzete, nifaktan uzaklaşmaya, günahlardan kurtulmaya ve dinde gayret göstermeye delalet eder. Rüya esnasında cehenneme kılıcını çekerek girdiğini gören kimse, fuhuş yapar, kötü ve yaramaz şekilde konuşur.

Tebessüm ederek cehenneme girdiğini gören kimse fasık, azgın, Rabbine isyan edici ve dünya nimetleriyle ferahlanıcıdır. Rüyada cehennemden kurtulduğunu görmek, günahlardan tövbe etmeye; cehennemde oturup yemek yemek ve şarabından içmek günahta ısrar etmeye delalet eder. Rüyada yüzü siyah, gözleri gömgök olarak görmek ve cehennemde bulunmak, Allanın düşmanları ile dost olmaya delalet eder.

Cehennem rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.