Saç Beyazlamasının Nedenleri Ve Çözümleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Erkek, kadın fark etmez bir çoğumuzun saçları genç yaşta olsa bile türlü sebeplerden dolayı beyazlamaktadır.

Bunun bir çok sebebi olabilir, mesela saçların en çok beyazlamasının sebebi şunlar olabilir ;

Stres;

Duygusal üzüntü, gerginlik bunlar saçların beyazlamasının en büyük nedenlerindendir

Dengesiz beslenme;

Eğer sağlıklı ve düzenli bir yemek düzeniniz yoksa bu da saçların beyazlaması konusunda çok etkilidir. Bunun için yumurta, peynir, sür, kuzu eti , sığır eti tüketmeniz sizin için faydalı olacaktır.

         İçki ve sigara

Kötü alışkanlıklar vücudumuzun her yerinde olduğu gibi saçlarımızda da çok etki eder, özellikle de alkol tüketmek bu sadece içki değil kolonyayı saçınıza sürmeniz bile saçlarınızın beyazlamasında etkili olacaktır.

Gel gelelim bunlardan kurtulma yollarına, saç beyazlamasına karşı sizlere en etkili gelecek saç bakım kürlerini derledik topladık.

Yoğurt ve Çörekotu karışımı (Pr. Dr. Saraçoğlu’nun tavsiyesi ile)

Bir kaseye 2 çay kaşığı çörek otu atıp karıştırın daha sonra bunu gün içersin de tüketin, bu karışımı 6 ay boyunca tüketin göreceksiniz beyazlamalar çok daha azalacaktır. 

Ceviz kabuğu Kürü 

Bu daha çok beyazlarınızın kapanmasına yardımcı olacak bir tariftir. 1 litre suyun içine 5 adet cevizin kabuğunu atıp 5-6 dakika kadar kaynatın saçlarınızı 3 hafta boyunca saçınızı her gün bu su ile durulayın.

Ceviz yağı maskesi

Bir kaseye 2 tatlı kaşığı kadar ceviz yağı koyun ardından 2 çay kaşığı alkali su ekleyip çok azda kristal tuz ekledikten sonra bunu iyice karıştırın ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayın sonrasında bone takarak 1-3 saat arası saçınızda bekletin ve saçınızı güzelce durulayın.

Ceviz yağı kesinlikle sahte olmamalıdır, güvendiğiniz aktarlardan emin olarak alın. Alkali suyu ise ph seviyesi 7,3’ün üstünde olmalıdır.