Saç Boyatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Çoğu zaman kendimizde değişiklik yapmak ister saçlarımızda farklı farklı şeyler uygularız bu bir saç kesim modeli de olabilir saç boyamakta.

Bir zaman sonra sıkılırız aynı renkten aynı modelden ufakta olsa bir değişiklik yapmak hepimizin hakkı zaten, fakat önce dikkat edilmesi ve dikkate alınılırsa daha hoş duracak ayrıntıları sizler için derledim.

Adım 1 : Kaş rengi ile uyuşması;

Saç rengimiz ile kaş rengimizin uyuşan renkler olması aslında en hassas ve en dikkat çeken unsurlardan birisidir.

Eğer saçımızın tamamını boyatırsak ve o renk kaşlarımız dan daha açık bir renkte olursa bu hiç hoş durmaz, kötü gözükür.

Saçınızı açık bir renk yapmak istiyorsanız ya dibini koyu bırakın ya da kaşlarınızı da beraberinde boyatın.

 

Adım 2 : Ten rengi uyumu;

Eğer koyu bir ten rengine sahipseniz size çokta açık saç renklerini tavsiye etmem onun yerine aralar ışıltı veya gölge attırmanız sizin için daha hoş ve daha havalı olacak ve çok güzel duracaktır.

Eğer beyaz tenli iseniz sarı tonları sizde epey hoş durabilir.

 

Adım 3:  Saçınızı yakmamaya dikkat edin;

Eğer siyah bir saç rengine sahipseniz ve saçınızı sarıya boyatmak istiyorsanız ve bu konuda bilginiz pek yok ise evde boyamanızı pek tercih etmeyiz, iyi ve güvendiğiniz bir kuaförde boyatmanız sizin için en doğrusu olacaktır aksi halde saçınız yanabilir.

Eğer saçınız açık bir renk ise siyah ve koyu kestane renklerine boyatırken iki kez düşünün daha sonra sıkılırsanız ve tekrar açık renge dönmek isterseniz bu sizin için pek kolay olmayacaktır.

Ama biz bir anda açık renklere dönülmesi yerine size bir tık daha açık veya bir tık daha koyu renkler boyamanızı tercih edebilirsiniz veya bir anda çok açık bir renge boyamak yerine yavaş yavaş ton ton ilerleyerek boyayın, 3-4 boyama sonrası istediğiniz açıklığa daha sağlıklı bir şekilde kavuşacaksınızdır.

Diyelim boyadınız ve saç renginizi beğenmediniz, bir sonraki boyama için en az 4 hafta beklemelisiniz aksi taktirde saçınız yanabilir.

 

Adım 4: Marka seçimine dikkat;

Çok fazla kimyasal içeren boyalar saçınızı yıpratabilir bu yüzden markaya çok önem vermeli ve doğal içeriği yüksek olan boyaları tercih etmeniz sizin için daha yararlı olabilir.

Eğer saçınızda beyazlarınız varsa bunları en iyi kapatacak markayı seçmekte sizin için önemlidir.