Saç Uzatmanın 5 Püf Noktası

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Uzun saç birçoğumuzun hayalidir. Bazen saçımızı kestiririz ve sonrasında çok pişman oluruz, uzatmak için bir sürü yöntemler ararız. Bizde bugün bu yazımızda maske yapmadan saç nasıl uzar, en kolay ve en etkili ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

 

 

 

 

 

 

 

Kırıklarınızı Aldırın: 

Saçınızda ki kırıklar saçınızın uzamasını yavaşlatabilir bu yüzden 6-8 haftada bir saçlarınızın kırıklarını aldırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

  • Saçınıza Masaj Yapın 

Banyo yaparken özellikle de saçınıza şampuan uygularken saç köklerinizden başlayarak önlere doğru masaj yapın. Bu sayede saç köklerinizin kan akışı hızlanacaktır.

 

 

 

 

 

  • Saçınızı Isıdan Uzak Tutun 

Maşa ve düzleştiriciler saçın yıpranmasına neden olur, yıpranan saçta yavaş uzar. Ayrıca saçlarınızı kuruturken soğuk ayarda saçınızı kurutun.

 

 

 

 

 

  • Beslenmenize Dikkat Edin 

Saç sağlığınız için özellikle C ve E vitamini dükketmelisiniz çünkü C vitamini ise vücutta kollajen salgılar, E vitamini ise kan akışını düzenler bu sayede daha sağlıklı saç köklerine sahip olursunuz. Ayrıca yumurta da tüketmeniz saç sağlığınız için yararlı olacaktır çünkü yumurtanın içerisinde saç dökülmelerine karşı kullanılan Biotin bulunmaktadır.

 

 

 

  • Şampuanınızı Doğru Seçin

Hızlı saç uzatmak istiyorsanız doğal şampuanları tercih edebilirsiniz. Sarımsak, argan yağlı veya sarmaşık özlü şampuanlar saç uzatmak için oldukça etkilidir.

 

  • Soğuk Suyu Unutmayın

Banyodan çıkmadan hemen önce birkaç saniyeliğine soğuk suyu saçınıza tutun. Bu sayede ısıdan kaynaklanan saç yıpranmasını engellemiş olursunuz ve aynı zamanda nemi saçınıza hapsedersiniz.

Not: Saçınızı çok sıcak suyla yıkamak saçınızın yıpranmasına ve güçsüz olmasına neden olur.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.