Saç Yağlanmasına Ne İyi Gelir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Saç yağlanması birçoğumuzun başına gelen kötü bir durumdur saçlar tabi ki çok kuru olmamalıdır biraz nemli ve yağlı olması iyidir fakat fazlası da çok kötü bir hal almaktadır.

Bizlerde bugün sizlere saç yağlanmasına iyi gelen doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

 

 

 

 

 

 

  • Elma Sirkesi 

En etkili yöntemlerden biride elma sirkesidir .

Bir bardak suyun içerisine 2-3 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve saçınızı  yıkadığınızda elma sirkesi ile durulayın ve birkaç dakika bekleyin daha sonrasında saçınızı soğuk su ile tekrar durulayın. Bu yöntemden sonra saçınızın daha az yağlandığını göreceksiniz.

 

 

 

 

 

  • Yumurta Sarısı 

Saçınızdan aşırı yağı uzak tutmak istiyorsanız yumurta sarısı buna çok iyi gelecektir.

İki yumurtanın sarısını ayırarak iyice ezerek karıştırın daha sonra içine birkaç damla limon suyu ekleyin ve tekrar karıştırın. Saçlarınız ıslakken bu karışımı saçınıza uygulayın, 5 dakika bekletin daha sonra saçlarınızı şampuan ile iyice yıkayın. Bu işlemi haftada 1-2 kez yaptığınızda saçınızda ki yağlanmalar epey azalacaktır.

 

 

 

 

 

  • Karbonat 

Bir litre suya 3 yemek kaşığı karbonat ekleyin iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza uygulayın, birkaç dakika bekletin ve ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Bu işlemi haftada 1-2 kez tekrarladığınızda saçınızda yağlanma azalacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

  • Limon Suyu 

Limon suyu saç derisini tedavi ederek saçların yağlamasını engellemektedir. İki bardak suya yeni sıktığınız 2 limon suyunu ekleyip karıştırın,  karışıma 3 çay kaşığı bal ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Bu karışımı saç diplerinizden başlayarak saçınızın tamamına masaj yaparak uygulayın. Karışımı 5 dakika saçınızda bekletin ve sonra ılık su ile saçınızı şampuanla durulayın. Çok iyi bir sonuç almak istiyorsanız bu karışımı haftada 3 kez saçınıza uygulayabilirsiniz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.