Saça Nasıl Maşa Yapılır?

saca-masa-yapma
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Saçlarınıza maşa yapmadan önce bu yazımızı okuyun. Saça maşa nasıl yapılır, Saça maşa yapmanın incelikleri.

Öncelikle saçınızın kuru olmasına özen göstermelisiniz. Saç maşasını saç derinize çok fazla yaklaştırmayın ve aynı tutamın üzerinde çok fazla bekletmeyin. Bu derinizin ve saçlarınızın yanmasına neden olabilir. Eğer yumuşak bir saça sahipseniz saçınız ıslakken köpük sürerseniz bukle kalıcılığını da arttırırsınız. Dipleri kıvırcık bir saça sahipseniz maşa yapmadan önce hızlı bir fön çekin. Bu hem işleminizi kolaylaştırır hem de daha güzel bir sonuca ulaşmanıza yardımcı olur.

Maşanızın gün içerisinde, yoğun tempodan ya da sıcaklıktan bozulmasını istemiyorsanız maşadan sonra sprey sıkabilirsiniz. Bu spreyin yumuşak ya da sert olması sizin tercihinize bağlı.

Maşadan sonra bukleleri açmak isterseniz tutuculuğu olan bir dax kullanabilirsiniz.

Eğer saçınıza sık maşa yapan biriyseniz saç uçlarındaki kuruluğu giderecek maskeler ve saçı ısıya karşı koruyacak ürünler kullanabilirsiniz.Elde etmek istediğiniz dalgaların büyüklüğüne göre doğru saç maşasını tercih edin.K alın bukleler için kalın uçlu,i nce bukleler için ince uçlu maşa kullanın.

Saç maşasının ısısını saçınızın tipine göre ayarlayın.

Eğer hassas ve kırılgan bir saça sahipseniz ısının 200 derecenin altında olmasına özen gösterin. Saçlarınızı öne doğru atıp ellerinizle dağıtıp sallayarak arkaya doğru atın.

Bu saçlarınızı daha gür gösterecektir. Saç maşası kullanımınız sona erdikten sonra maşanın iyice soğumasını bekleyin. Tam olarak soğuduğundan emin olunca nemli bir havlu ile daha hijyen kullanımlar için silin.

Yazan : Gamze GÜNBEK