Saçlara İyi Gelen 5 Tane Doğal Yağ

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Saçlarımızda çoğu zaman kepek, kuruluk, cansızlık, kırılma ve dökülme sorunlarıyla karşılaşabiliriz bizde bugün ki yazımızda sizler için saçlara iyi gelen doğal 5 tane yağdan söz edeceğiz.

 

  • Lavanta Yağı 

Lavanta yağı içerisinde bulundurduğu mikrop kırıcı özelliği ile mantarlardan dolayı oluşan, saç sorunları ile savaşan insanlar için saçlarınızın daha sağlıklı uzamasında çok etkilidir. Aşırı kuru ve kaşınan saç derisine sahipseniz lavanta yağı ile tedavi edebilirsiniz, bunun içinde çok etkili olacaktır. 

 

 

 

 

  • Hint Yağı 

Hint yağı, saç köklerini besler ve saç kuruluğuna iyi gelir. Hint yağı kullandığınız zaman saçınızın zamanla yumuşadığını görebilirsiniz. Hint yağı aynı zamanda saç diplerini kuvvetlendirir ve saç dökülmelerinin de azalmasında yardımcı olur. Eğer bu tür sorunlar yaşıyorsanız hint yağı kullanmanız şart. 

 

 

 

  • Argan Yağı 

Argan yağı tam bir e vitamini deposu olduğu için saçları fazlasıyla besler ve güçlendirir. Bu yağ her saç tipine uygundur eğer  saç dökülmesi, cansızlık, kepek sorunları yaşıyorsanız argan yağı sizin için çok etkili olacaktır. Argan yağı size tam olarak onarıcı bakım sağlayacaktır. 

 

 

 

  • Sarımsak Yağı 

Kokusu pek hoş olmasa da aslında yağ olarak kullanıldığında saçlar için tam bir antibiyotik etkisi sağlar. Sarımsak yağı aynı zamanda saçın hızlı uzamasında etki eder ve bakteriyel problemler, mantar enfeksiyonu, saç dökülmesi gibi sorunlarda da saçınız için gayet etkilidir. 

 

 

 

  • Avokado Yağı 

Avokado yağı saçların beslenmesine oldukça yardım eder ve eğer saçınızda mat, çabuk kırılma ve pul pul kepeklenme sorunu yaşıyorsanız avokado yağı bunun için oldukça etkilidir. Bu yüzden saç bakımında kullanılan en iyi yağlardan biride avokado yağıdır.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.