Saçlarınız İçin Etkili 3 Aloe Vera Maskesi

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Sağlığı iyileştirmek için kullanılan aloe vera aynı zamanda da saçları ve cildi güzelleştirmek içinde kullanılır. Bunların asıl nedeni ise aloe veranın içinde bulunan yüksek miktardaki suyun antioksidanların ve temel minerallerin emilip serbest olan radikallerin olumsuz etkilerine karşı gelmesidir.

Bizlerde bugün bu kadar yararlı ve faydalı olan aloe vera bitkisiyle yapabileceğiniz 3 tane etkili maske sunacağız.

Aloe Vera Ve Hindistan Cevizi Yağı 

Eğer saçını yıpranmış ve kuru bir durumda ise bu bakım sizin için en iyisi olacaktır.

  • 3 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Alo vera ve Hindistan cevizi yağını bir kapta iyice karıştırın daha sonra saçınızı birkaç parçaya ayırıp bu karışımı diplerinizden uçlarınıza kadar saçınızın her yerine uygulayın, saçınıza bir bone takın ve 1 saat bekleyin sonrasında saçlarınızı şampuan ile iyice yıkayın. Bu karışımı haftada 2 kez saçınıza uygulayabilirsiniz

 

Aloe Vera Ve Limon Suyu

Aloe vera ve limon maskesi saçınızın sağlıklı uzamasını sağlar, saçınızdaki mantar ve bakterileri yok eder aynı zamanda da saç köklerinizi güçlendirir.

  • 3 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 2 yemek kaşığı limon suyu

Malzemeleri bir kapta iyice karıştırın, saç deriniz ve kökleriniz de olmak üzere saçınızın her yerine uygulayın. Karışımı yaklaşık 30-40 dakika kadar saçınızda bekletin daha sonrasında saçınızı şampuan ile iyice yıkayın. Bu karışımı haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

 

Aloe Vera Ve Yumurta

Bu maske saçınızın canlanmasına, saç tellerinin beslenmesine, saçınızın güçlenmesine ve saçınızın her zamankinden çok daha parlak ve yumuşak olmasını sağlayacaktır.

  • 4 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 1 adet yumurta

Önce yumurtayı bir kapta çırpın daha sonra içine aloe vera jelini ekleyin ve iyice karıştırın. Saçınıza uygulayın ve 30 dakika bekletin, 30 dakika beklettikten sonra saçınızı iyice yıkayın. Bu karışımı haftada 3 kez saçınıza uygulayabilirsiniz.

 

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.