Sinir Ve Strese İyi Gelen Bitki Çayları

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Bir çoğumuzun sinir ve stresle ilgili sıkıntıları olabilir bazen doktora gider ilaç yazdırırız uyku hapı, antidepresanlar falanlar filanlar bir zaman sonra ilaçlardan gına gelmeye başlar. Bunların hiçbirine gerek yok, hem güzel bir uyku çekmenize yardımcı olacak hemde sinirinizi stresinizi üzerinizden atmanıza yardımcı olacak çok iyi ve bire bir etkili bitki çayları var.

Bizde sizler için bugün sinir ve strese iyi gelen bitki çayları başlığı altında sizlere bunları sıraladık.

  Melisa Çayı: 

Yararlarıyla birlikte bir o kadarda mis gibi kokusu olan Melisa çayı vücudu rahatlatır, sinir sistemini gevşetir ve uykuya çabuk dalmanızı sağlar. Eğer uyku probleminiz varsa geceleri bir fincan melisa çayı içmeniz daha rahat ve daha kolay uyumanıza yardımcı olacaktır.

 

 

Sarı Kantaron Çayı:

Sarı kantaronun antidepresan özelliği vardır, depresyon için fayda sağlar. Sinirlilik, ve ruh halinde ki düşüklükler için çok etkilidir ayrıca sakin ve rahat olmaya yarar. Bazı araştırmalara göre sarı kantaronun birçok antidepresan ilaç gibi depresyon tedavisinde etkili olduğu da açıklanmıştır.

 

 

 

Kediotu Çayı: 

Kediotu çayı hoş bir kokusu olmadığından pek fazla tercih edilmez fakat uykusuzluk sorunu için çok yararlı bir çaydır ayrıca kasları gevşetir, uzun ve derin bir uyku çekmenizi sağlar.

 

 

 

 

Adaçayı: 

Gribe, öksürüğe ve çoğu hastalığa iyi gelen adaçayı sinir sisteminde de rahatlatıcı özelliklere sahiptir. Sinirli ve gergin hissettiğiniz anlarda bir fincan adaçayı size gayet iyi gelecektir.