Sivilceye İyi Gelen Doğal Sabunlar

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Çıkan sivilceler için türlü türlü maske deneriz ama bazen bir etki göremeyebiliriz eğer durum böyle ise doğal sabunları denemeniz sizin için en doğrusu olacaktır.

İşte Sivilcelere İyi Gelen Doğal Sabunlar;

  • Fransız Lavantası Sabunu: Fransız lavantası sabunu sivilcelere çok iyi gelmektedir bunun dışında ki yararları ise şöyledir; cilde tazelik katar, cildinizde olan yanık ve sivilcelere karşı iyileştiricidir, saçınıza canlılık verir, hücre yenilenmesinde etkilidir.  

Not:  17 yaşından küçükseniz kullanmanız pek tavsiye edilmez. 

 

 

  • Kekikli Sivilce Sabunu: Bu sabun içindeki kekik sayesinde cildinizdeki kan dolaşımınız hızlanır ve cildinizin daha yumuşak olmasınız sağlar. Sabunu sürdüğünüzde hafif bir yanma hissedebilirsiniz bu çok normaldir, günde bir kez yüzünüze uyguladığınız takdirde sivilcelerinizin azaldığını göreceksiniz.

 

 

  • Zeytinyağı Sabunu: Maskelerde bile en çok kullandığımız ürün zeytinyağıdır çünkü zeytinyağı cildimize çok iyi gelmektedir bu yüzden zeytinyağı sabunu da siyah noktala ve sivilcelerinize çok iyi gelecektir.

 

 

  • Güllü Sabun: Genellikle güllü sabun siyah nokta tedavisinde kullanılmaktadır fakat sivilce konusunda da oldukça etkilidir.  Ama eğer sivilceniz çok büyük ve yoğun bir haldeyse güllü sabun isteklerinizi pek karşılamayabilir.

 

 

  •  Keçi Sütü Sabunu: Genellikle gözenek problemi için keçi sütü sabunu kullanılmaktadır fakat sivilceler için de oldukça etkilidir, yüzünüzde bulunan sivilceleri cildi kurutmadan temizlemeyi başarmaktadır. 

Not: Bu sabun bazı ciltlerde reaksiyon verebilir bu yüzden eğer hassas bir cildiniz varsa kullanmaya başlamadan önce vücudunuzun bir bölümünde sabunu deneyin ters bir etki yapmazsa cildinize uygulayın.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.