Spor Ayakkabıda Yeni Devir Retro Sneakers

Retro Ayakkabı Modelleri
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Retro Ayakkabı Modası ve Modelleri

Retro modası artık her sezon ve her moda kolunda karşımıza çıkıyor. Özellikle bu sene bu retro modası da spor ayakkabılara vurmuş durumda.

Özellikle son birkaç yılda sokak modası aldı başını gitti, spor ayakkabıların modasını da bu şekilde belirlemiş oldu.

Bu sene tabi ki topuklu ayakkabılar da moda ama gitgide yerlerini retro spor ayakkabılara bıraktı.

İşte her tür kombinin altına tercih edebileceğiniz retro ayakkabılar!

Vans Old Skool

Zaten hem karizmatik hem de sportif hem de şık bir görünüm istiyorsanız ilk bu modali seçiyorsunuz yıllardır. Bir de bu sene Jenner kardeşlerin ayaklarında belirince Vans Old Skool tekrar moda dünyasındaki yerini buldu. Birçok rengi ve deseni bulunuyor, dilediğinizi seçme şansınız da var. Etek ve şortlarla güzel bir kombin haline getirilecektir.

Adidas Gazelle

80lerin sonu 90ların başı gençliğinin bu modeli çok iyi bildiğini biliyoruz. Bir dönem üretimi durdurulsa da tekrar başlandı üretime. Hem sade hem şık bir havası olduğundan oversized parçalarla oldukça iyi durduğunu itiraf edelim.

Puma Basket

Bir ara düşüşe geçtiğini itiraf etmemiz gerek Puma’nın. Ama özellikle Rihanna’yla işbirliği yaptıktan sonra bir de üzerine en çok beğenilen modellerden birini tekrar üretince pazara geri döndü Puma. Puma Basket klas bir çizgiye sahip. Günlük spor ayakkabıların içinde farklı bir duruşu var. Birçok farklı renğini bulabilirsiniz. Sezonun modası olan kot ceket ve pantolonlarla inanılmaz duruyor.

Nike Cortez

Cortez spor ayakkabı dünyasının en çok tutulan modeli olmuş olabilir. Popülerliğini hiçbir zaman kaybetmemiş olması üzerine bir de Bella Hadid’le yapılan işbirliği Cortez’i zirveye çıkardı. Yumuşak hatlı bir ayakkabı, küt bir görüntüsü olmadığından oldukça zarif bir spor ayakkabı. Elbiselerle kombinleyerek dikkat çekici bir görünüm yakalayabilirsiniz. Klasik ikili tişört şort ile de tarzınızı konuşturabilirsiniz.

Converse

Sokak modasının vazgeçilmez parçası Converse bir dönem popülerliğini kaybetse de özellikle Jenner ve Hadid kardeşler sayesinde günlük kombinlerin vazgeçilmezi oldu. Skinny jeanlerle ya da orta boydaki eteklerle boğazlı modelleri tercih edebilirsiniz. Çok da uzun bir bacak boyunuz yoksa da boğazsız bir Converse’i tavsiye ederiz.