Tatilde Nasıl Giyinmeli?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Okulların kapanmasının ardından yapılan tatil planları yavaş yavaş hayata geçirilmeye başlandı. Kimilerinin sıcak sahillerde denize girerken, kimilerinin ise yemyeşil köylerimizde bahçelerde meyve toplarken geçirecekleri tatil döneminde akla ilk gelen soru ise tatilde nasıl giyinmeli ?

Bu soru nerede tatil yapacağınıza göre değişebilir ama klasikleşmiş bir şekilde tatil yapacağınız yere göre birtakım cevaplar bulabilirsiniz.

Aslında bu cevaplar her sene güncelliğini korumayabilir.

Çünkü aradan geçen kış sezonun da moda dünyasında gerçekleşen hareketlilikler sayesinde yeni kumaşlar, yeni parçalar moda olabiliyor.

Köyde Tatil Yapacaklar Ne Giymeli ?

Aslında bu sorunun cevabı çok basit. Yaz olduğu için hava sıcak ve bazı bölgelerde nem var. Genel olarak giyinmesi gereken kıyafet kişiyi fazla bunaltmayacak derecede ferah olmalıdır.

Sıcakların arttığı öğlen vakitleri üstünde olduğunu bile hissetmeyeceğiniz derecede hafif ve açık renkli kıyafetler ideal olacaktır.

Şimdi köy yerinde açık renkli kıyafetler çabuk kirlenir tarzı bir soru sorabilirsiniz.

Ancak sıcağın gazabından bu yollarla kurtulabilirsiniz.

Sahil Kenarında Tatil Yapanlar Nasıl Giyinmeli ?

Sahil kenarında tatil yapan kişiler çok dikkat etmelidir. Gece ve gündüz kıyafetleri ayrı ayrı seçilmelidir. Denize girerken bikini tercih edilmelidir elbette.

Bu yaza ait yeni çok güzel tasarımları olan bikiniler tercih edilebilir. Tatil şehirlerinde akşamları ise açık renkte kıyafetler ideal olacaktır.

Erkekler bir şort üstüne t-shirt tercih edebilirler fakat kadınlarda durum biraz farklı.

Eğer kapalı bir kadınsa ferah uzun elbiseler, açık bir kadınsa kısa etek ve t-shirt tercih edebilirler.