Tırnakları Beyazlatmak İçin Doğal Yollar

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Karbonat Tarifi:

  • 1 yemek kaşığı karbonat
  • Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Yapılışı: Malzemelerim hepsini bir kapta karıştırın, bir macun elde edeceksiniz. Yumuşak ve hiç kullanılmamış bir diş fırçasıyla bu karışımı tırnaklarınıza uygulayın. Bu karışımı 5 dakika tırnaklarınızda beklettikten sonra ılık su ile tırnaklarınızı durulayın. Bu tarifi haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Elma Sirkesi Tarifi:

  • Yarım bardak elma sirkesi
  • Ilık su

Yapılışı: Yarım bardak elma sirkesi ile bir miktar ılık suyu bir kapta karıştırın. 2 tane ayrı kapta aynı tarifi hazırlayın ve ellerinizi bu kaplara sokup yaklaşık 20 dakika kadar tırnaklarınızı içinde bekletin. 20 dakikadan sonra ellerinizi çıkartın ve bir havluyla tırnaklarınızı nazikçe kurulayın. Bu tarif tırnak beyazlatmada ve aynı zamanda da enfeksiyonu tedavi etmek içinde kullanılabilir. Eğer enfeksiyonu tedavi etmek için kullanacaksanız haftada 3-4 kez uygulayın.

 

 

 

Diş Macunu:

Tırnaklarınızın tümüne beyazlatıcı diş macunu sürüp diş fırçası işe ovalayın ve diş macununu tırnaklarınızda 5-10 dakika kadar bekletin. Beklettikten sonra diş macununu ılık suya batırılmış bir pamuk ile temizleyin. Bu işlemi haftada 2-3 kez olarak bir ay boyunda uygulayın.

 

 

 

Ardıç Meyvesi:

1 adet ardıç meyvesini iyice ezip bir kaba ekleyin ve üzerine bir bardak su ekleyin. 15 dakika boyunca lekeli olan tırnaklarınızı bu karışımın içerisinde bekletin. Beklettikten sonra tırnaklarınızı ılık su ile durulayıp nemlendirici krem sürün. Birkaç ay boyunca, lekeleriniz gidene kadar bu uygulamayı günde bir kez gece yatmadan önce uygulayın.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.