Uzun Boylu Gösteren Kıyafetler

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Uzun Boylu Gösteren Elbise Seçimi

İster fazla kilolarınız, isterse boyunuz normalden daha kısa olsun, kıyafet seçiminde yapacağınız birkaç küçük hile sayesinde kendinizi hem olduğunuzdan daha zayıf gösterebilir, hem de boyunuzu uzatabilirsiniz.

Peki, kısa boylu kadınlar kendini daha uzun göstermek için hangi tarzda kıyafetler seçmelidir?

Uzun Boylu Gösteren Elbise Tercihi

Uzun Boylu Gösteren Elbiselerde Renk Seçenekleri

Renkli giyinmeyi her ne kadar sevseniz de, boyunuzun uzun görünmesini istiyorsanız kıyafet seçiminde tek renge ya da benzer renklere ağırlık vermeniz gerekiyor.

Bütün kıyafetlerinizin tek renk olması, çevrenizdeki kişilerde yükseklik yanılsamasına neden olur. Böylece boyunuz normalden daha uzun görünür.

Topuklu Ayakkabılar

Uzun boylu görünmek için kıyafetler yıllardan bu yana kadınların tercih ettiği en temel noktalardan birisi de topuklu ayakkabılardır.

Stiletto ayakkabı modelleri kullanmaya alışkın değilseniz, bunun yerine topuklu ayakkabılara dolgu topuklar ile adım atabilirsiniz.

Pantolon kombinlerinizde stilettolar daha dikkat çekici bir görünüm sunarken, daha rahat ve bol kombinlerinizde dolgu topukları tercih edebilirsiniz.

Uzun Boylu Gösteren Elbise Yüksek Bel Kıyafetler

Olduğunuzdan daha uzun boylu görünmek istiyorsanız, kıyafet seçiminde çeşitli optik oyunlar oynamanız gerekiyor.

Yüksek bel şort, pantolon ve etekler karşıdan bakıldığında bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Bu sayede boyunuz da normalden uzun görünecektir. Aynı zamanda zayıf gösterecek kıyafetler konusundan da yararlanarak, daha zayıf gözükmeyi sağlayabilirsiniz.

Uzun Boylu Gösteren Elbise Mini Elbiseler

Boyunuz normalden kısaysa, uzun boylu etek ve elbise giymekten kaçınmanız gerekiyor. Bunun yerine topuklu ayakkabılarla birlikte bacaklarınızı ortaya çıkaracak mini elbise ve etekler giymeniz boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecektir.

Uzun Boylu Gösteren Elbise Çizgili Kıyafetler:

Çizgili kıyafetler hem daha zayıf, hem de daha uzun boylu görünmenizi sağlayacak. Bu yüzden bu tarz kıyafetlere ağırlık vermeniz doğru bir seçim olacaktır.

Büyük Çantalardan Kaçının:

Büyük çanta ve diğer aksesuarlardan uzak durmanız doğru karar olacaktır. Bunun yerine orta veya küçük boylarda bir çantayı tercih edebilirsiniz.