Yaz Sezonuna Damga Vuran 5 Aksesuar

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Yaz Aksesuarı Modelleri ve Modası

Sade ve sıradan giysileri daha fazla göz önüne çıkartmak için, giysi ile uyumlu aksesuarların kullanılması gerekir.

Fakat aksesuar tercihinde, abartıdan kaçınmak önemlidir.

Gösterişli bir giysinin üzerine fazla takıp takıştırmak, rüküş bir görüntü sergilenmesine neden olur. Gündüz giysilerinde kullanılan aksesuarların, spor ve ışıltıdan uzak olması gerekir.

Abiye gece kıyafetleri ile kullanılan aksesuarların ise az miktarda ama parıltılı modellerde seçilmesi önemlidir.

Sıkça kullanılan Yaz aksesuarları şu şekilde sıralanabilir;

  • İnce şifon fular modelleri; beyaz veya uçuk renk penyeleri hareketlendirmek için kullanılan renkli fularların, değişik bağlama modelleri mevcuttur. Bahar ve Yaz akşamlarında kot ceketlerin içinde kullanılan fularlar, sıra dışı ve şık bir görüntü yakalama şansı yaratır. Çiçek deseninin moda olduğu günümüzde, birkaç adet renkli fular bulundurmak oldukça işinize yarayacaktır.
  • Logolu kemer modelleri; kot pantolon ve şortların üzerine takılan kemerler, son yıllarda bir hayli değişimden geçmiştir. Altın veya gümüş rengi kemerlerin yanı sıra, bu sezon logolu kemerler sıkça kullanılır. Bazen tek bir sembol bazen ise bütün bir kelime kullanılarak hazırlanan kemer tokası, tüm dikkatleri üzerinize toplar. İsminizin veya sevgilinizin isminin baş harfi ile hazırlanmış bir kemer, severek kullanma şansı yaratır.

2017 moda aksesuarları

  • Her parmağa birkaç yüzük modelleri; geçmişte ele takılan tek ve iri yüzüklerin yerini alan her parmağa birkaç yüzük, şeffaf veya renkli oje sürülen ellerin daha fazla ortaya çıkmasını ve dikkat çekmesini sağlar. Takım olarak komple yüzük seti alınabileceği gibi, farklı model ve ebattaki yüzükleri harmanlamakta mümkündür.
  • Etnik takı modelleri;iğne oyası ve dantel motifler ile bezenmiş boncuk takılar, günümüz modasının en dikkat çeken parçaları arasında yer alır. Eskitme görüntüsü bulunan kat kat kolye ve küpeler, bohem tarzı giyinmeyi tercih eden kadınlar tarafından tercih edilen takı seçenekleri arasındadır.
  • Hızma modelleri;günümüzde, yapıştırma hızmaların gençler arasında kullanımı yaygındır. Değişik renk ve ebattaki hızmalardan edinerek, burun kenarına veya dudak altına yapıştırmak mümkündür. Genellikle bir gün dayanan yapıştırma hızmaları, piyasadan oldukça hesaplı şekilde edinme imkânı bulunur.