Yeni Annelere Öneriler

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Anne adaylarını ilgilendiren en önemli konulardan birisi de yeni doğacak bebeği ile arasındaki ilişkisi nasıl olacağıdır.

Yeni anne olacak adaylara biz Sabırlı Anne ailesi olarak birkaç tüyomuz olacaktır.

Olumlu bir ilişki çerçevesi içinde bebeğini büyütmek isteyen anneleri ilgilendiren tüyolara kulak asmanız rica olunur.

  • Bebeğiniz doğduğunda biyolojik olarak bir hormon yüzünden aranızda ilişki olacaktır. Anne – Bebek ilişkisi olarak nitelendirilen ilişki aslında doğduğu andan itibaren başlamaktadır. Bu ilişkiye sebep olan hormon, annelik duygusunu veriyor. Anne ile bebek arasındaki o gizemli bağ salgılanan bu hormona bağlıdır.
  • Kulaktan dolma sözlere kulak vermeyiniz. Halk arasında dolaşan birçok hurafe diye nitelendirilen sözler mevcut. Lütfen bu sözlere kulak ardı kesilip çocuğunuzu onlara göre yetiştirmeyiniz. Olumsuz sonuçlar doğurabilir.
  • Bebeğiniz yeni doğduğunda hastalanma evresine geldiyse doktora götürünüz. Uzman bir doktor ile bebeğinizi gözlemletiniz. Bilimsel açıklama ile önerilmeyen belirli otlar kullanılarak yapılan doğal ilaçları tavsiye etmiyoruz. Bir uzman doktorunuz olsun hem sizin hem de bebeğinizin. Gerek her hangi bir sıkıntıda gerekse de öneri almak için o uzman doktorunuz ile etkileşime geçiniz.
  • Bebeğinizin aşılarını asla ihmal etmeyiniz. Ağlamasından korkup bebeğinizi aşı yaptırmaktan çekinmeyiniz. Bebeğinize yapılan aşılar aslında ölü virüs olarak biyolojisine girmektedir. O virüslere bağışıklık kazanarak ileride bebeğinizin hasta olma riski azalmaktadır. Sağlıklı birey olması için aşı şart.