Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi
18 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 1.793 kez okundu.

Çoğu zaman saç kesim şeklimizi beğenmeyiz, bunun nedeni ise bilinçsiz kesilen saçlardır.

Saçımızı kestirmeden önce yüz şeklimize dikkat ederek saç kestirmeliyiz aksi taktirde hiçbir şekilde saç modelimizi beğenmeyebiliriz.

  • Eğer Minyon Bir Yüz Şekline Sahipseniz: 

Kısa saç kestirmek cesaret ister ama eğer ufak ve minyon bir yüz şekline sahipseniz kısa saç modeli size çok yakışacaktır, kullanmanızda gayet kolay olacaktır. Bu kısa saç modelini kat kat kestirerek de kullanabilirsiniz.

 

  • Geniş Bir Alına Sahipseniz: 

Eğer Geniş bir alına sahipseniz kahkül tam da size göre, kahkülü dilerseniz perçemli olarak da kestirebilirsiniz. Eğer alnınız dar ise kahkül maalesef size pek yakışmayabilir. Eğer kahkül sevmiyorsanız saçınıza çene hizasında katlar vererek alınlarınızın daha küçük gözükmesini sağlayabilirsiniz.

 

  • Kare Yüz Şekline Sahipseniz: 

Kare yüz şekline sahipseniz uzun saç size çok uyacaktır. Kare yüz şekillerinde çene çok dikkat çeker bu görüntüyü hafifletmek içinse uzun saçlar size yardımcı olacaktır.

 

  • Dikdörtgen Yüz Şekline Sahipseniz: 

Dikdörtgen yüz şekline saç kesimi uydurmak biraz zordur ama kat kat ve perçemli saçlar tamda dikdörtgen yüz şekline göredir. Ortadan ikiye ayırarak kullanacağınız bu saç stili perçemlerle birlikte yüz hatlarınızı daraltacaktır. Eğer dikdörtgen yüz şekline sahipseniz çok uzun saçlardan uzak durmalısınız, genellikle omuz hizasında kesimler dikdörtgen yüze sahip kişiler için daha uygundur. Bu saç kesimini fön yerine doğal ve salaş kullanabilirsiniz.

 

  • Oval Yüz Şekline Sahipseniz: 

Hemen hemen çoğu saç kesiminin uyduğu oval yüz şekline en çokta omuz hizasında bir kesim çok mükemmel duruyor.

En zorlu bob kesimlerinin bile uygun göründüğü bu yüz şekline sahipseniz omuz hizasında long bob kesimini tercih edebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git