Yüzünüzde ki Tüylerden Kurtulmanız İçin Etkili Yöntemler

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Bir çoğumuzun yüzünde istemediğimiz bir şekilde tüyler yapar, yüzümüz hassas olduğundan ağda yapmamız bazen bizde alerji yapabilir. Bu yüzden bizde sizlere bugünkü yazımızda doğal yollarla yüzdeki tüylerden kurtulmamız için etkili yöntemler sunacağız.

 

 

 

 

 

Şeker:

  • 2 su bardağı şeker
  • 1/4 su bardağı taze sıkılmış limon suyu
  • 1 bardak su

Yapılışı: Suyu ısıtın ve sonra içine şekeri ekleyin, suyunu elde etmek için içine limonu da ekleyin. Su buharlaşıncaya kadar iyice karıştırın bir süre sonra yumuşak bir macun elde etmiş olacaksınız. Karışımı ocaktan indirin ve yüzünüzde tüy olan her yere bu karışımı sürün. Karışımı sürdükten sonra sürdüğünüz yerlere pamuktan şeritler yapıştırın ve iyice bastırın daha sonra bu şeritleri tüylerinizin ters yönüne doğru çekin.

 

 

 

 

Isırgan Otu:

Isırgan otu çok faydalı bir bitkidir özellikle de cildimiz için, cildimizi genç ve sağlıklı tutmamıza yarayan bu bitkiyle ilgili tarifimizde şöyledir;

  • 4 adet ısırgan otu tohumu
  • Yarım su bardağı zeytin yağı ya da ayçiçek yağı

Yapılışı: Isırgan otu çekirdeklerini bir kaba koyun daha sonra yağıda içine ekleyin ve kabı vakumlu bir kapakla kapatın. Bu karışımı 15 gün boyunca karanlık ve sıcak bir yerde bekletin. 15 gün sonra bu karışımı süzün ve her gece pamuk veya gazlı bez ile bu karışımı yüzünüze uygulayın. Sürdükten sonra 30 dakika yüzünüzde bekletin ve ılık su ile yüzünüzü yıkatın.

 

 

 

 

Karbonat: 

Bu tedaviyi gece uygulamanız gerekmektedir, karbonat gün içerisinde istenmeyen tüylerinizden sizi arındıracaktır.

  • 1 su bardağı su
  • 1 çay kaşığı karbonat

Yapılışı: Suyu bir cezvede ısıtın ve kaynayınca bir bardağa boşaltın. Karbonatı içine ekleyin ve karıştırın daha sonra suyun soğumasını bekleyin. (en az 15 dakika bekletin) Daha sonra bu karışımın içine bir adet pamuk batırın ve pamuğu yüzünüzde istenmeyen tüylerinizin olduğu bölgelere uygulayın sonra bir bandajla tutturun ve bütün gece boyunca bu şekilde bırakın. Sabah uyandığınızda bandajı çıkarın ve yüzünüzü yıkayın daha sonra yüzünüze bir nemlendirici krem uygulayın.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.